Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Dráma - Színészet - Magyarorsz...

Dráma - Színészet - Magyarország Segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne pár kérdésem, amire sajnos nem találom a választ:


1. Ki és hol alkalmazott először széthúzható függönyt?

2. Melyik században alakult ki a dráma? (Több oldalon, több lehetséges dolgot írnak...)

3. A Peti Magyar Színház nyitóünnepségén két darabot adtak elő. Vörösmarty Mihály: Árpád ébredése az egyik (ezt megtaláltam) De a másikról nem találtam forrást.

4. Mi volt az eredeti feladata a színházak vasfüggönyén lévő, a nézőtér felé nyíló kis ajtónak?

5. Híres színészek, híres szerepek - A Nemzeti Színház szoborparkjában híres színészek híres szerepeikben láthatók. Milyen szerepében mutatja be szobor:

- Soós Imre : ???

- Tímár József : ???

- Sinkovics Imre : Mózes

- Major Tamás : III. Richard


(15 Kérdésre kellett válaszolni, ezek közül 3-ra nem találtam, és 2-re csak fél választ találtam.)


Kérem aki tud segítsen! Előre is köszi.



#Magyarország #színész #dráma #történelem #opera #színészet #század #megnyitó #Színháztörténelem #Széthúzható függöny
2015. nov. 29. 15:01
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!