Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek is a felelem a...

Szerintetek is a felelem a legnagyobb motivalo ero?

Figyelt kérdés

Gyerekkori almom, hogy pilota legyek. Viszont eddig nem voltam egy jo tanulo, meg is buktam egyszer, es ketszer ismeteltem evet. Most szakmat tanulok, de megtapasztaltam a gyari munka eletet. Es hat igazam lett korabban, nekem magasabban vannak a boldogsagom munkai. Ugyhogy most szilardan elhataroztam, hogy jovore visszamegyek erettsegire, es vert izzadva, de osszehozok 24/7 tanulassal egy emelt matekot es fizikat. Ha a pilota nem jonne ossze, akkor ezekkel meg jelentkezhetnek mernoknek.

19 eves koromig kellett varnom arra, hogy megjojjon az eszem es pont a felelem motival, semmi mas (eddig)

Ezt csak en tapasztalom igy, vagy mas is egyetert?


2015. dec. 3. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Akár, de itt inkább arról van szó, hogy lett egy álmod, ami motivál és el szeretnél érni.

Egyébként ne ijedj meg, 19 évesen még nem késtél le semmiről, én most 28 évesen gondolkodok még egy diplomán, mert ami most van azzal nem keresek olyan jól(mindennel együtt olyan 300 nettó).

Úgy érzem én is hogy több van bennem.

2015. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Pl. engem korábban a félelem motivált, hogy megváltoztassam a potenciálisan káros személyiségvonásaimat. Nem értem el tartós sikert. Nemrég sikerült csak eljutnom arra a szintre, hogy az erőszakos változtatások helyett inkább megpróbáljam őket beépíteni az életembe úgy, hogy magamnak és másoknak is minél hasznosabb legyen.


Simán lehet persze, hogy amikor szakma tanulására álltál rá, nem jártál jó úton. Ha viszont úgy látod, kész szenvedés lesz a pilóta-/mérnökképzés, és utána a munkavállalás is, gondold át még egyszer a dolgot.

2015. dec. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 fersk ***** válasza:
A félelem legyőzhető. A szerelem, a hiúság, a kapzsiság, a bosszúvágy már sokkal nehezebben...ezért jobban motiválnak. :D
2015. dec. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen is, meg nem is.


Ha már túl nagy úr a félelem, akkor összeroppanhatsz alatta, és elfogadod a sorsodat.

Ilyen szempontból tehát a mentalitásodtól függ, hogy mennyire vagy kitartó.

2015. dec. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!