Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért fázunk ha álmosodunk?

Miért fázunk ha álmosodunk?

Figyelt kérdés
2008. szept. 14. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Eleve nem mozogsz, azért is lehűlsz.

És a szervezeted is beáll egy takarékosabb üzemmódra.

Nincs neked egy kis túlsúlyod is?

2008. szept. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kikérem magamnak.Pont, hogy sovány vagyok...
2008. szept. 14. 15:07
 3/10 A kérdező kommentje:
Már ha neked 54 kg túlsúlyos a 168 cm-rel...
2008. szept. 14. 15:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ugyanmár ez minden embernél így van... nem attol függ, h vki kövér vagy nem. ha álmosak vagyunk fázunk. h pontosan miért nemtom..
2008. szept. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lelassul az anyagcseréd és a vérkeringésed. Emiatt kezdesz jobban fázni. És az első válaszolónak üzenem, hogy mindez nem súly függvénye, minden embernél így működik.
2008. szept. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
az anyagcsere miatt van.sőt!furcsa de ha nekem nagyon kell pisilnem akkor is fázok,ráz a hideg.ez mitől lehet?
2008. szept. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
És lepontozni miért kellett?
2008. szept. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Az ember hőszabályozása alváskor nem üzemel olyan mértékben, mint mikor ébren van, ezért fázol, ha álmos vagy.
2008. szept. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nem használsz annyi energiát, és így a szervezeted nem termel elég hőt, hogy melegen tartson. Velem volt olyan, hogy éjszakáztam, és bár kibírtam, fél órát aludtam, és nagyon fel voltam öltözve több rétegbe, de míg nem pihentem ki magam eléggé, addig fáztam. A pihenés feltölt energiával, amit aztán a szervezeted újból felhasznál, hogy elegendő hőt termeljen. Hogy ez kinél mennyi, megint változó, de valahogy így működhet, bár nem volt "szakszerű" a válasz.
2008. okt. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Nappal a testhőmérsékletünk normális, kellően magas. Azonban a melatonin szintünk lent van. A melatonin szint a sötéttel van kapcsolatban. Éjszaka termeli a szervezetünk. Tehát ha éjszaka, este van és sötét, termelődik a melatonin. Ha a melatonin fent van, a testhőmérsékletünk automatikusan csökken. Így áll át az alvásra.

És ha este felmegy a melatonin, a testhőmérsékletünk csökken. Ezért fázunk.

2013. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!