Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ember felépítése: Szellem,...

Az ember felépítése: Szellem, Lélek, Test, vagy Lélek és Test?

Figyelt kérdés

#lélek #szellem #test #Dichotomy #Trichotomy
2015. nov. 13. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Test.
2015. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A "Monizmust" kifelejtettem, de ilyen felfogás is van valóban, csak én ebben nem hiszek.
2015. nov. 13. 15:11
 3/9 anonim ***** válasza:

egyenlőre csak test, a lélek létezésére bizonyiték nincs

Tehát röviden ami vagy azt az agyadnak és az abban lévő tudatodnak köszönheted és nem egy benned lakó szellemnek amit léleknek gondolnak

Amig nem bizonyitott a lélek, addig nincs, csak agyvelői phszihé, én ebben hiszek

2015. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

"A "Monizmust" kifelejtettem, de ilyen felfogás is van valóban, csak én ebben nem hiszek."


Az egy dolog, hogy az emberek miben hisznek, az meg egy más dolog, hogy a tudománynak mi az álláspontja egyes kérdéseket illetően. Ha arra vagy kíváncsi, hogy ki melyik verzióban hisz, akkor rossz helyre írtad ki a kérdésedet, irány a vallás rovat. Ha viszont arra vagy kíváncsi, hogy mi a tudomány álláspontja erről a kérdésről, akkor meg semmi relevanciája nincs annak, hogy te mit hiszel és mit nem.

2015. nov. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha te azért utasítasz el egy válszt, mert “nem hiszel benne”, akkor mégis mit keresel a tudomány rovatban? Itt nem ez a divat. Ha azt akarod hallani, amit már eleve gondolsz, akkor fáradj át kérlek az ízlésed szerinti vallás/ezo rovatba, ott majd azt fogják neked válaszolni, amit hallani akarsz.
2015. nov. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a lélek vagy szellem fogalma.

A pszichológia például magyarul lélektan, tehát aki azt mondja hogy az egész tudománytalan, az nem mond igazat.

De hogy mi is a lélek... Nyílván mást mondana egy pszichológus, meg mást egy pápuai sámán.

2015. nov. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én meg abban nem hiszek, amiben te hiszel, ergo te azt hiszed, hogy csak a test létezik.


Probléma megoldva!

2015. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ember felépítése: törzs, végtagok, fej, anyagcsere rendszer, stb.

Hogy ezen túl az ember, mint élőlény miben különbözik, illetve hasonlít más élőlényekhez, egy másik problémakör.

Hogy az ember miféle ideológiákat gyártott a története során, az is egy másik dolog.

De talán kezdjük az egészet a pontos terminológiával.

2015. nov. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2017. máj. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!