Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy összefüggés van a Deja Vu érzés, és azon elmélet között hogy az univerzum periodikusan kitágul majd összeroskad?

Figyelt kérdés
Azért érezzük a Deja Vu-t mert már valóban megtörtént, nem is egyszer, számtalanszor.
2015. dec. 7. 03:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A logikád nem rossz, de azért, mert az is egy folyamat még nem biztos, hogy miután összeroskadt, majd újra robbant minden ugyanaz lesz. Hát gondolj már bele! Az egy másik robbanás, lehet, hogy úgy alakul, hogy a Föld ki sem alakul. Ennyi. Mellesleg van arra már jó válasz. Ugye a memória az játszik az emberekkel és olyankor összekever dolgokat, úgymond. Nagyon reggel van, nem tudom elmagyarázni, de biztos érted. :P
2015. dec. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"az univerzum periodikusan kitágul majd összeroskad"


Még ha így is van, az akkor sem egyik percről a másikra történik, hanem hosszú-hosszú évmilliárdokra van szükség egy-egy periódus lefolyásához. Miért is befolyásolná egy 100 éves ciklusban élő ember gondolkodását egy sokmilliárd évente bekövetkező dolog?

2015. dec. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a baj, goy akkor az emberi agyat valami univerzumon feluli dolognak allitod be - amire semmi, de semmi bizonyitek nincsen.


Attol miert lenne deja vu-d, hogy egyszer, valaki massal, egy kavzi masik univerzumban tortent valami?

2015. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem erre azért egészen más elméletem lenne, mint ez. Valójában lehet egyfajta memóriazavar, de én másban látom az okát.

Szerintem az életben nagyon sokszor egyszerűen ismétlődnek folyamatok. Ez olyan, hogy nagyon hasonló szituációkkal találkozunk. Például minden este lefekszel aludni, minden reggel megmosakszol, fogat mosol stb. Tehát van egy fajta rutinunk az életben, néhány folyamat valóban rutinszerű. Aki naponta bejár dolgozni, az pontosan mondja.

Na most más szituációk esetén is lehetséges, hogy ha nem is minden nap, de időnként hasonló helyzetekbe kerülünk, mint korábban. Ez véleményem szerint simán okozhat deja vu érzést. Nem minden információt jegyzel meg, valójában holnap már a mai nap 60%-ára nem is fogsz emlékezni. A lényegtelen dolgok történnek. De lehetséges, hogy beszélgetsz mondjuk egy lánnyal egy adott helyen, és néhány hónap múlva ugyanott megint beszélgetsz csak egy másik lánnyal. Ha az első eseményt elfelejtetted, a szituációban van rá esély, hogy esetleg eszedbe jut. Ekkor úgy fog rémleni, mintha egyszer már átélted volna az eseményt. Ami valahol igaz is.

Tehát szituációk ismétlődéséről beszélhetünk.

Vagy például, ami személyes tapasztalat, az az álom. Szóval álmodban nagyon sok minden megjelenik. Végtére is az álom segít feldolgozni a hétköznapi életben előforduló dolgokat, az éppen téged érintő problémákat. Véleményem szerint az álom egyfajta projekció. De az álom egész egyszerűen nem rögzül a memóriában, nagyon nehéz tudatosan rögzíteni, legfeljebb részletekre emlékszel. De ha reggel nem foglalkozol azzal, hogy visszagondolj az álmodra, délután már lehetetlen felidézni. Igen, ennek lehet egy olyan oka (bár ez csak tipp), hogy nem lenne jó, ha összekevernéd az álomvilágot a valósággal. Szóval szerintem olyan is lehet, hogy megálmodsz egy adott helyzetet, aztán átéled a valóságban, és akkor előjön a deja vu érzés. Itt természetesen nem jövőbe látásról van szó! Tehát ezt jól kell érteni. Egyszerűen arról, hogy mivel az álom a valóság feldolgozásában segít, ezért az álmodban ismerőseid is megjelennek, és néha ismerős helyszínek. Önkéntelenül is előfordulhat, hogy nagyon hétköznapi szituációk is bekerülnek az álomba, igaz elvontan, homályosan. De lehetséges, hogy később egy nagyon hasonló helyzet történik meg veled, és ezt úgy érzed, mintha már átélted volna. Holott nem, de álomban megjelent már valami hasonló. És ha tudatosan nem is, de a tudatalattid valamilyen formában emlékszik rá.

De így a végére azért leszögezem, hogy ez saját vélemény, nem egy bizonyított tény. Csak ez egyfajta logikus magyarázatnak tűnik.

2015. dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És erre mégis mi a bizonyítékod? Ez nem elmélet. Ez egy nagy nulla.
2015. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dellfil ***** válasza:

Jó lenne az ötleted, de sajnos alapvető hibája, hogy feltételezi az "oszcilláló" világegyetem modellt.

Azt mára már biztosan kizárhatjuk a világegyetem modellek közül.

Az utóbbi időben nagyon leszűkült,- az egyre pontosodó mérések során - a világmodellek száma. És ezekben nincs táguló-összehúzódó modell. :)

Innentől kezdve... :)

Javasolnám a párhuzamos világok elméletet. Persze ez valószínűleg csak spekuláció. De ha igaz, akkor mondjuk a deja vu nem más, mint áthallás két párhuzamos világ között. Na ez már azért biztosan spekuláció. :DD

És ne haragudj, de a te ötleted is bizonyosan az, még akkor is ha tényleg periodikus lenne az univerzum. Vajon hogyan maradnának nyomok az "előző világegyetemekből" a "mostaniban"? :) Ez már inkább sci-fi. Lásd csillagkapu sorozatok. :DD


dellfil

2015. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

elolvastam és megértettem a válaszaitokat viszont azt gondolom hogy vajmi keveset tudunk az univerzumról és a létezésről hogy semmit sem lehet kizárni


azt pedig egy szóval sem állítottam hogy 100%-ig biztos vagyok az elméletemben, ez csak egy kósza gondolat volt

2015. dec. 7. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!