Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az az idős házaspáro...

Miért van az az idős házaspároknál? (többi lent)

Figyelt kérdés
A környezetemben egy számomra igencsak furcsa dolgot vettem észre. Sokszor tapasztaltam már idős házaspárokkal kapcsolatban, hogy meghalt a feleség és utána egészen rövid időn belül a férj is. Ellenkező esetben viszont ezt nem vettem észre. Az özvegyek férjük halála után gyakran élnek még hosszú éveket. Ezt esetleg már más ism egfigyelte vagy csak az én környezetemben gyakori? Illetve van-e erre tudományos magyarázat?

2015. dec. 8. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Úgy általában a nők sokkal erősebbek lelkiekben, mint a férfiak, így nagyobb eséllyel élik túl párjuk elvesztését, mint a férfiak. De szerintem arányaiban nézve szerintem ez fele-fele arányban van.
2015. dec. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én mindenhol azt látom, hogy bármelyikük meghal, nem sokkal utána a másik is. Nem tudom persze, hogy ez nem csak abból ered-e, hogy általában egykorúak nagyjából.
2015. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy lelkileg erősebbek, viszont testileg talán kevésbé viseli meg őket. Összefügghet azzal, hogy nagyobb a várható "élettartamuk".
2015. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

A nők általában magasabb kort érnek meg, ÉS általában fiatalabbak a férjüknél. Én is inkább özvegy néniket látok a környezetemben, özvegy férfiakat sokkal ritkábban.

A családban egy dédimamára emlékszem még kb. 10 éves koromból is, dédpapára viszont nem, tehát jócskán volt különbség a haláluk időpontja között; de nem tudom, mennyi volt a korkülönbség.

Anyai nagyszüleim között 3 év különbség volt, és a nagymamám 19 évvel élte túl a nagypapát.

Viszont ez nem törvényszerű, mert pl. az apai nagyszüleim között 8 év különbség volt, és nagymamám pont 8 évvel élte túl nagypapámat, tehát azonos kort értek meg.

Szóval nem tudom, fel lehet-e állítani egyáltalán valamilyen "szabályt".


(Félig off, de az is előfordul esetenként, hogy egy szülő a gyereke után egy-két éven belül meghal; ismertem egy ilyen "családot" futólag, a mama már idős volt, a lánya középkorú, ketten éltek együtt, a papáról nem tudok semmit. Temetőben meg láttam sírkövek feliratából, hogy pl. elég fiatal - huszon- vagy harmincvalahány éves lánygyermekek után nemsoká az anya is elhunyt. Szerintem ennek inkább érzelmi okai lehetnek.)

2015. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!