Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik természettudomány...

Melyik természettudomány hasonlít legjobban a mágiához? (Nem jóga és homeopátia)

Figyelt kérdés
Úgy értve, hogy minden mágiáról szóló könyvben vagy filmben (pl.: Harry Potter, MLP, stb.) tanulják a mágiát, ami engem nagyon érdekelne, ha létezne. Tudom, vannak ilyenek, hogy csillagjóslás, jóga, homeopátia (nem leszóláaképpen) de ezek nem igazi tudományok. Szóval?

2015. dec. 22. 18:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Meg fogsz lepődni a válaszon. Szóval... (dobregés) Kapaszkodj meg a székedben... (dobpergés)...


(dobpergés)


(dobpergés)


Izgatott vagy már?


(dobpergés)


(dobpergés)


Fizika és kémia.

2015. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Első, ez lemaradt a végéről.


https://www.youtube.com/watch?v=s4_OBPxJgjY

2015. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%

Ha a homeopátia nem tudomány, akkor miért hatékony??

Nekem már többször is bizonyított. Éppen most is, tegnap még ramatyul voltam most meg már holnap tudok menni dolgozni. Máskor 4-5 napig eléggé kivoltam.

Nem túl régóta használok homeos cuccokat és én is szkeptikus voltam, de úgy voltam vele, hogy egy próbát megér.

Semmi más gyógyszert nem szedtem.

2015. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Phoney ***** válasza:
87%
NEKED bizonyított? A placebo bizonyított jelenség. Ha a krumplicukorra azt mondják, hogy gyógyszer, akkor adott keretek közt működik. Vagy említhetem az erős paprikát is, ami SEMMIT nem csinál, csak fájdalmat okoz (a kapszaicin nem mar, nem fertőtlenít, csak gerjeszti a csípős érzetet), mégis kismillió embernek „bizonyított” már.
2015. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
12%

ma 21:33

Aha, ok akkor minden ismerősömnél működik a placebo. Érdekes amikor klinikai vizsgálatot végeznek, akkor meg csak kb 5-6%-ban van jelen a placebo. Hát jó legyen neked igazad. Ezek szerint én csak azzal az 5-6%-kal találkoztam egész életemben.

2015. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%

Ha meg már tudomány. Értem én, hogy állítólag van orvostudomány, de a betegségek kb 90%-át a híres orvostudomány nem tudja gyógyítani, de legalább tudománynak lehet nevezni az emberek legális gyógyszerfüggővé tételét.

De ez az orvostudomány. Hát legyen. És a homeopata orvosok is nyilván csak kuruzslók és libáért vették a doktorit az egyetemre meg csak bulizni jártak.


Persze értem én, de ha valami komoly problémám lenne én nem orvoshoz mennék, mert meggyógyítani úgysem tudnak legfeljebb csak diagnosztizálnak és közlik, hogy kb x időm van. Mert ennyit tudnak kb. Ez tény sajnos. De ez az orvostudomány tudom én, de attól még tény.

2015. dec. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Phoney ***** válasza:
69%

6%?? Milyen betegségnél, ráknál? Annál biztos. Akkor most linkeld már az olyan tanulmányokat, amik szerint 6%-ban működik, addig megkeresem azok szerint, amik szerint nem.


A betegségek 90%-át nem tudja gyógyítani az orvostudomány? Érdekes, én k*va sok betegségről tudok, ami a középkorban kb. garantáltan ölt, ma meg kb. mem is létezik.

2015. dec. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
5%

Phoney

Akkor mutasd azt a híres placebo tanulmányt ne csak szájkaratezz.

De addig is hol tudják gyógyítani a krónikus betegségeket??

A rák összes fajtája, az ízületi gyulladások, az összes emésztőrendszeri betegséget (chron, ibs, collitis, fekélyek stb), magas vérnyomás, parkinzon, als, szklerózis és még rengeteget fel lehet sorolni.


Mik is azok amiket valóban gyógyítani is tudnak és nem csak gyógyszerfüggő tüneti kezelést csináljak???

Elég kevés ilyen van.

2015. dec. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%

És ezek csak a ritka betegségek.

6000-8000 féle

daganatok.hu/20090218-hat-nyolcezer-fajta-gyogyithatatlan-ritka-betegseg

2015. dec. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
12%
Ha választ is szeretnétek akkor ne rohangáljatok hisztizve a moderátorhoz töröltetni a nektek nem tetsző válaszokat.
2015. dec. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!