Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha választhatnátok, hogy...

Ha választhatnátok, hogy melyik korban/században szeretnétek élni, melyik mellett döntenétek?

Figyelt kérdés

2015. dec. 27. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Jelen kor. Talán egy kicsivel a jövőben, de ne túl sokkal. Ha muszáj a múltból, akkor 19. század, mert az a hozzánk legközelebbi évszázad ami viszonylag békés volt.
2015. dec. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
I.e. 5000-ben.
2015. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon, úgy hogy 60-valahányban születek és a 80-as években vagyok fiatal.


Szerintem sokkal boldogabb kor volt, mint a mai és könnyen találtam volna munkát.

2015. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20. század II. fele. Kb. 1970-2000 között fiatalnak lenni.
2015. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35. század
2015. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Jelen + - pár évtized. Mert aki a múltba vágy, az nem feltétlenül a fogorvosi ellátás és a villanyvilágítás elől menekül :)
2015. dec. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 David82 válasza:
1930-as évek közepe, vagy vége fele. Jelentkeztem volna katonai kiképzésre, majd segítettem volna felrázni a magyarságot a kétszáz éves álmából. Figyelmeztettem volna a katonai attasékat a veszélyre 1941-ben, hogy a szovjet a Don-kanyarra akar rátörni, ahol a gyengébben felszerelt magyar, román, olasz hadseregek állomásoznak. Már a 30'-as évek elején el kellett volna kezdeni a hadsereg korszerűsítését, hogy ne első VH-s fegyverekkel harcoljanak a katonák. Megpróbáltam volna térképet készíteni a feltételezett szovjet hadműveletekről, és azt átadtam volna a kormánynak, vagy a Volksbund vezetőségének. Ha tartalékos maradtam volna, részt vettem volna Budapest védelmében 1944-45-ben, ahol valószínű, hogy elestem volna, de legalább hősi halállal zárult volna le életem.
2016. dec. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Biztos a 19. századot választanám. Tetszik a kor hangulata, ruhák, még a zenék is egy kicsit. Van is egy képem valószínűleg a kor végéről.
2020. aug. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

19. század vége.



Amúgy attól, hogy technológiailag elmaradottabb volt és fizikailag minden nehezebb, még nem biztos, hogy boldogtalanabb is volt.

2020. aug. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!