Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az orosz nyelv nehéz?

Az orosz nyelv nehéz?

Figyelt kérdés

2015. dec. 29. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
igen
2015. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az írás / olvasás igen.

Maga a beszéd nem vészes.

2015. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A beszéd nem vészes? A magyarhoz képest nehezebb, annyi biztos. Míg a magyarban egy szót bárhogy mondasz ki, ugyanazt jelenti, addig az oroszban egy szónak a jelentése tök más lehet, ha másképpen hangsúlyozod az egyes szótagokat. A magyar azért is egyszerű, mert mindig az első szótagon van a hangsúly. Emiatt a berögződés miatt könnyű felismerni a szláv nyelvek valamelyikét beszélő magyarokat. Szóval nem olyan egyszerű ez.
2015. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 supra01 ***** válasza:
Nyet.
2015. dec. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3: Ezt magyarázd el egy külföldinek :)

Még jó, hogy az anyanyelved könnyebb, mint egy idegen nyelv.

2015. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a némettel és az angollal és olasszal tudom összevetni.

Németnél könnyebb.

A rosszul beszélt angol nagyon könnyű, filmekből, sorozatokból tanulható, ezért ez nem mérvadó.

Olasz még az angolnál is könnyebb, ezért ez sem mérvadó.

Magyar az anyanyelvem, ezért ahhoz nem hasonlíthatom.

2015. dec. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából nem nagyon vészes én álltalánosban tanultam meg az ábct így nekem az olvasás része nem volt gond, annál inkább a beszéd főleg a visszaválaszolás okozott gondokat valamint a helyes hangsúlyt (de ez minden idegen nyelvben így van). Ha idegen nyelvekhez hasonlítanám akkor azt mondanám h az angol könnyebben tanulható az orosztól míg a német nehezebben. Elég sok szót átvettek az oroszok az angolból főleg ha valami új dologról volt szó, de ez csak az elnevezésekben van ahogy a magyarnál is. De mégis én azt mondanám h a magyartól szebb és logikusabb nyelv nincs is. Egyik nyelvben sem tudtam úgy kifejezni(és annyiképpen) amit akarok mint magyarul pedig jelentős idegennyelvű szókincsem is van.
2015. dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!