Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érdekelne, hogy a lengyel-oros...

Érdekelne, hogy a lengyel-orosz-francia-svéd nyelveket, ebben a sorrendben egyenként mennyi idő megtanulni, illetve bárki bármi tapasztalattal rendelkezik ezekkel a nyelvekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Továbbá érdekelne ha tudtok Jó nyelviskolákat, mert az országban nem nagyon sok van.

2015. aug. 14. 04:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy milyen szinten, és hogy neked milyenek az egyéni képességeid. Továbbá ismersz-e az adott nyelvhez közeli egyéb nyelveket, mert pl. aki beszél angolul és németül, annak játszi könnyedséggel fog menni a svéd. De például a cseh/szlovák után is viszonylag könnyű a lengyel.
2015. aug. 14. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Az oroszhoz viszont egy új karaktertáblát is meg kell tanulni, bár nem vészes. Orosz nyelv után pedig már szinte ukránul is beszélsz majd.


Én nagyon szeretnék megtanulni jól oroszul, de nagyon lusta vagyok sajnos. Az angol meg tapad mint a kosz...

Soha nem tanultam angolul, németre tanítottak, mégis végig tudok nézni egy filmet angol nyelven úgy, hogy meg is értsem. Németül 2 mondatot se tudok rendesen elmondani.


Oroszul tudok pár szót, kifejezést. Főleg káromkodni, élelmiszert, alkoholt venni egy nem önkiszolgáló boltban. Járművekkel kapcsolatos dolgokat és a határátlépéshez szükséges pár mondatot és ismerem a betűket is. Az alap megvan hozzá, most időm is lenne, de hát...

A svéd nyelvet nem ismerem, de angol után a norvég nem olyan vészes.


Francia, hm...

A legszebb nyelvnek tartják sokan, szerintem nem az. Nem ismerem a franciát, nem tudom milyen a nyelvtan, de nem lehet túl nehéz szerintem.

Ha nekem kellene belekezdeni, éppen fordítva állnék neki. Az angol megy, így a svédhez van némi alap. A francia is hasonló lehet nyelvtanilag, mint az angol. Aztán marad a lengyel és orosz nyelv. Lengyelt raknám előre, az oroszhoz van némi alapom, talán könnyebb lenne a végére. Na igen, az sem mindegy milyen szinten tanulod. Erőltetett menetben szerintem 1 év kevés, még ha csak azzal foglalkozol is. Párhuzamosan pedig nagy katyvasz lesz az egész.


Egyszer szállást adtunk egy amerikai-ír pap párosnak utazásaik során. Az ír angolul és olaszul beszélt, utóbbi nyelven szinte anyanyelvi szinten (30 körüli lehetett) az amerikai pap már idősebb volt (50+). Anyanyelve mellett latin, német, olasz és görög nyelven beszélt magabiztosan, egy kevés francia és magyar. Állítása szerint nem beszél jól magyarul, de "Pákó"-hoz képest nyelvtantanár.

Sokat foglalkozott nyelvtanulással, szóval 30 év mire ezeket a nyelveket üzembiztosan fogod tolni. Persze, mint ahogy az első is írta, képességfüggő.


Találj egy jó tanulási módszert. Szerintem az a lényeg. Nekem nem megy az, hogy előveszek egy könyvet, magyaráz a tanár, kihagyott szavakat helyettesítsek be. Ungvári, kijevi és moszkvai vendéglátóipari egységekben ragadt rám némi kocsmaszleng, bolti vásárlásokból, tankolásokból, igazoltatásokból és határátlépésekből jött a többi, azaz beszéddel. Persze volt oroszban jártas ember velünk, tőle is kérdezgettünk. Egy idő múlva már nélküle is el mertünk indulni. Nagyságrendekkel gyorsabban tanulok, a "Mit mondott?" kérdéssel (persze ehhez kell egy olyan ember, aki az adott nyelven jól beszél). Ezzel a módszerrel azonnal használható kifejezések tanulhatóak, nem az, hogy ez itt józsinéni. Józsinéni tiszanekeresden lakik... azaz a használhatatlan példamondatok tömege.


Sok sikert és kitartást (kelleni fog) hozzá!

2015. aug. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsit megvariálnám a sorrendet, mert a lengyel és az orosz összekeveredhet, ha közel azonos szintűek.
2015. aug. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A franciának elég bonyolult és keszekusza a nyelvtana (lévén latin-germán keverék). Az orosz könnyebb. A másik 2 nyelvet sosem tanultam.
2015. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

en ebbol harmat tudok:franciat nem.

mit szeretnel csinalni a nyelvekkel:tarsalgas,forditas,szint?

lengyel sved:kint laktam,csajok tarsasag stb.orosz 8 ev gimi...

nekem nem volna turelmem iskolaba tanulni,utazz ki.

2016. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!