Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan közmű szolgáltatás...

Van olyan közmű szolgáltatás amiből energiát lehet kivenni?

Figyelt kérdés

Pl. Olyanra gondolok, hogy a víz,gáz csőben túlnyomás van amit valamilyen módon fel lehetne használni?

Vagy más egyéb szolgáltatást esetleg?



2016. jan. 5. 14:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen még ezt akár ki is használhattad volna, de manapság már nem. Upc-nél a saját modemedből jön a telefon, diginél meg egy kábelen jön a nettel.


A plafonra a radiátor ötlet viszont tetszik. Ha több szintes a lakás akkor még a fenti zuhanyból jövő vizet is oda lehetne vezetni, így még többet nyerve(mert olyankor fűti a bojlerbe menő vizet mikor használjuk a melegvizet

2016. jan. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Vagy építs egy Joule tolvajt, és kérd el a használt elemeket a környező voltokból. Pár tucat ilyen használt elemmel szerintem fel tudsz tölteni egy telefont
2016. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Ha több szintes a lakás akkor még a fenti zuhanyból jövő vizet is oda lehetne vezetni, így még többet nyerve(mert olyankor fűti a bojlerbe menő vizet mikor használjuk a melegvizet"

Így van de azt akkor már egy tartályba gyűjtöd a plafonon és a földszinti WC-t a fönti zuhanyzó és mosógép (szürke) vizével húzod le!

2016. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 EagleHUN ***** válasza:

"Én olyanról hallottam, hogy a vezetékes telefon kábelében van ha jól emlékszem 1-5V körüli ingyen áram :)"


Ne zavarjon senkit hogy a hagyományos vezetékes telefon 48V-ról ment!

De így sem tudna teljesítményben túl sok mindent meghajtani.

A mai rendszerrel meg ahogy az előzőek írták már azért nem.

2016. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 EagleHUN ***** válasza:
Akkor már inkább kifeszítesz egy drótot a kerted fölött áthaladó távvezetékkel párhuzamosan! És hogy álcázd ruhákat aggatsz rá. :) A 2 vége közötti feszültség ugyan elég instabil lesz, de egy megfelelő védelemmel ellátott stabilizáló táp után már használható!
2016. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Topor G ***** válasza:
A plafonra szerelt radiátorral a fürdőben az a bajom, hogy nem szeretném, hogy hideg kondenzvíz csöpögjön a fejemre miközben zuhanyzom vagy már megszárítkoztam, ráadásul ha hatékony volna, a fürdőt is jócskán lehűtené... Az elv viszont ugyanaz, ami már többször felmerült: a hulladékhő hasznosítása, pl. a szennyvízből! (Amit már korábban számítgattam is.)
2016. jan. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!