Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit foglalnak magaba ezek a...

Mit foglalnak magaba ezek a szakok? Es mire hasznalhatom? Megeri-e?

Figyelt kérdés

Ki irtam nehany szakot ami tetszene de nem tudom mit fogal magaba ... az az milyen tantargyakat illetve mire tudom ,hasznalnni...


Bolcsesztudomany : -neprajz

Tortenelm belul regeszet...

Tortenelem belul Archivisztika...

Tortenelem es Muveszet tori...

Tortenelem...

Nemzetkozi kapcsolatok es Europai kapcsolatok...

Tortenelem belul : Informaciotudomany es dokumenttudomany

Szociologia munka

Szociologia-Antropologia

Szociologia-Human eroforras

Pszihologia

Nevelesitudomany-Pedagogia

Filmuveszet es media

Szinumeszet (szinkepzes)

Redezo

Filmuveszeti,fotomuveszet,media



2016. jan. 7. 21:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
7%

Ne haragudj ez egy igazi mi a fenéért léteznek ezek a szakok lista is lehetne.

Nem nagyon épült ki ezeknek a szakoknak a piacon jelenlévő képviselete. Egyértelműen állami helyen fogsz ha egyáltalán a szakmában dolgozni ha ezt választod. Az meg ott kihalásos, és csókos haver rokonsági alapon működik. Ezért hívják büfé-ruhatáros szakoknak.


A filmipar, filéművészet talán az egyetlen ami még megvan, de ott is inkább leszel effektes meg hasonló számítógépes munkás, mint spilberg.

2016. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Ú hát felvi.hu-n van szakleírás, ha jól tudom. :) Egyébként ne azért tanulj valamit, hogy majd egyszer sok pénzed legyen! Akkor boldogtalan leszel s hiányérzeted lesz! Azt tanuld amit a legjobban szeretsz, amivel el tudod magad képzelni a későbbiekben.


Mostanában sok pszichológust keresnek, a többivel valóban nehéz a munkaerőpiaci helyzet. :)

2016. jan. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Első tipikusan az az ember, aki azt hiszi, csak mérnöki tudományokkal lehet elhelyezkedni, az összes többivel nem. Ezek a szakok nagyon változatosak, és nem is igen van a szakok között átfedés. Második jól írta, hogy felvi.hu-n találsz leírást róluk. Tömören (teljesség igénye nélkül):

Néprajz - Keress utána ennek: etnográfia.

Archivisztika - Levéltári munkák, régi dokumentumok feltárása és elemzése.

Művészet töri - Képek, festmények, szobrok, épületek, műalkotások története, elemzése.

Történelem - Ez elég egyértelmű.

Nemzetközi kapcsolatok - Politikai viszonyok, nemzetközi jog, nemzetközi viszonyrendszerek stb.

Szociológia - Társadalomkutatás. Nagyon sokrétű. Benne van a piackutatás, közvéleménykutatás, demográfia stb. Kvantitatív vagy kvalitatív módszerekkel dolgozik, ezeket most nem fejtem ki, teljesen eltérő módszerek.

Antropológia - Közvetlen megfigyelésen alapuló tudomány. Elsősorban eltérő kultúrákat vizsgál az által, hogy az adott kulturális közegben él (mintegy tagjává válik). A megfigyeléseiből von le következtetéseket. Természetesen társadalmon belüli szubkultúrát is vizsgálhat, a lényeg a közvetlen megfigyelés. Figyelem, ez a kulturális antropológia (ez a megkülönböztető jelzés fontos).

Pszichológia - Egyént vizsgálja. Egyénről akar valamit megtudni (szemben a szociológiával, ami a társadalomról). Nagyon primitíven: egyén gondolkodásával, mentális problémáival stb. foglalkozik.

Pedagógia - Nem tudom, miért kapta a neveléstudományi előtagot. Pedagógusnak a tanárokat nevezzük.

Színészképzés - Ez elég egyértelmű.


Amit leírtam, nem teljes, olvass utána.

2016. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
13%
Elhelyezkedni egy dolog. De mennyiért? És milyen kilátásokkal?
2016. jan. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Sokakat csak a pénz motivál sajnos. Nem csak az a lényeg, sőt...!


Illetve írtad fentebb, hogy zanzásítva milyen szak mit foglal magában. Az, hogy "egyértelmű" sok minden, cáfolnám! :D Valóbannincs átfedés, de sok minden nem az aminek látszik!


2. voltam

2016. jan. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Igen, hát ha mindet leírtam volna pontosan, akkor oldalakat kellett volna írni. :D

2016. jan. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Hát azt nem irjak ki vagy gondolom én ,hogy nem írják ki a negatívumot... pl. Ha valki elvégzi a Filozófiát azt jó formán nem használja csak ha tanár lesz...

De ha valaki törcit végez és tanár lesz de rájön, hogy nem neki valo akkor dolgozhat múzeumba??

Mert gondolom, hogy ha rajösz , hogy még se neked való és elvégezted a szakot akkor más is tudsz dolgozni ugyanazzal a végzetcségel.....

Én ide szeretem volna ki lyukadni....

Tehát ha valmi szakot végzel akkor azon belül mennyi lehetőség van .... :):)

2016. jan. 8. 01:31
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Nos igen pl a filozófia egy lenyűgöző tudomány, de sok elhelyezkedési lehetőség nincs. Ha a törit végzed ahogy példaként említetted, ott is függ, hogy pontosan mit. Ha tanárit végzel, akkor tanítasz. Ha történészként végzel, akkor szakosodhatsz.... régészet, levéltár ilyesmi. Minden szaknak van hátulütője is. Csak azt kell csinálni, amit magadhoz legközelebb állónak érzel, ahogy fentebb is írtam, így nem fogod érezni, csak az előnyeit :)
2016. jan. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
18%

nos igen, 18 évesen jó hogy azt hiszed nem a pénz motivál, mert anyádék tartanak el


Aztán 26 évesen rájössz, hogy az élet nem habos torta, 115 nettóból saját lakásod elfogadható környéken sosem lesz, autóról, nyaralásról ne is álmodj, és sírj nyugodtan, hogy Magyarország nem becsüli meg a humán "értelmiséget".


Gyakorlatilag ez a bölcsész életút, a legnagyobb jóindulattal a környezetem tapasztalatai alapján mondom.

2016. jan. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
14%

" de rájön, hogy nem neki valo akkor dolgozhat múzeumba?? "


Barmi lehetseges, de a tapasztalat azt mutatja, hogy ezekkel a szakokkal nagyon nehez elhelyezkedni, es ha sikerul is baromi keveset fogsz keresni.

2016. jan. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!