Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akkor én most zseninek számítok?

Akkor én most zseninek számítok?

Figyelt kérdés
Ugye azt mondják, hogy 2 tartozik a zseni kategóriába. Azaz minden ötvenedik ember. Namármost a közelmúltban volt ez a templetonos felmérés, ahol bekerültem a 2. fordulóba. Oda 2000-en kerültek be, amiből 200-an jutottak tovább, és erre a 200-ra mondták, hogy 1 a 10000-ből. szóval aki bekerült 2000-be az 1 az 1000-ből szóval minden ezredik.

2016. jan. 8. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
2016. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem igazán
2016. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem.
2016. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Habár az is roppant hasznos, hogy leírjátok háromszor ugyanazt, de esetleg írhatnátok indoklást is...
2016. jan. 9. 13:21
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Egy zsenire mondhatják azt, hogy zseni, de az biztos, hogy soha nem kérdezne ilyet.

A templetonos teszttel enyhén szólva is problémák voltak, iszonyatosan hanyagul voltak összeállítva a tesztek.

Ez nem azt jelenti, hogy nem lehetsz tehetséges, csak azt, hogy ez egyáltalán nem mérvadó.

2016. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Most töltöttem ki a Mensa HungarIQa online próbatesztjét.

Hibátlan lett, az eredményem a mérési határ felett van, csak annyit tudtak mondani, hogy az eredményem 125 fölött van, szóval minimum az emberek 95%-ánál jobb vagyok. És amúgy mivel támasztod alá, hogy egy zseni nem kérdezni ilyet? És a templetonos tesztekkel meg mi bajod? (Azon felül persze, hogy az iq teszten kívül volt 3 másik is...)

2016. jan. 10. 17:00
 7/13 anonim ***** válasza:
Például az, hogy az iq tesztben az összes megoldás egy sémára épült, kb. a 2. után észre lehetett ezt venni. A problémamegoldó tesztből csak a probléma hiányzott, nevetséges volt az egész, kb. egy 6 éves szintjére igazították. A munkamemória tesztnél egyszerűen ha nem sorban, hanem szakaszosan jegyezted meg simán 100%-ot lehetett írni. A nyelvi teszt meg nem volt elég nehéz ahhoz, hogy bármit megmutasson, 90% feletti eredményt egy átlagember simán elérhetett. És akinek van egy csöpp sütnivalója az elmegy pszichológushoz és nála érdeklődik a képességei felől és nem gyakorikérdéseken tesz fel ostoba kérdéseket.
2016. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2016. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen amúgy, a problémamegoldós elég gagyi volt (viszont most ugye pont nem ez a téma). Az iq teszt kapcsán jólvan hiszek neked. Viszont a Mensás teszt azért csak hiteles, nem gondolod? És ha az alapján nem is (biztos, hogy) zseni vagyok, de azért van egy csöpp eszem. Ezzel cáfoltam is az utolsó felvetésed.
2016. jan. 10. 18:44
 10/13 A kérdező kommentje:
Oh rájöttem, milyen sémára gondolsz! Persze ezek a tesztek márcsak ilyenek...
2016. jan. 10. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!