Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Telc vagy Euroexam?

Telc vagy Euroexam?

Figyelt kérdés

A nyáron szeretnék nyelvvizsgát tenni angolból (B2), de nem tudom, hogy melyikre menjek... Melyik a jobb?

Sokan azt mondják, hogy a Telc az "szivatósabb", a Euroexam pedig "könnyebb", de abban hivatalos levél fordítása is van, ami nem olyan könnyű...



2016. jan. 23. 16:04
 1/6 anonim válasza:
Telc szóbeli, Euroexam írásbeli. A Telcnek könnyebb a szóbelije viszont nehezebb az írásbeli része. Euroexamnál meg a magnóhallgatás sokszor szivatós ( nekem az a gyengém sajna, el is buktam rajta)
2016. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézz meg feladatsort, nyomtasd ki, csináld meg, nézd meg melyiknél mi kell a szóbelire és mérlegelj. Kinek mi az egyszerűbb. Nekem az euro sokkal egyszerűbb volt (c1-nél baromi nagy a különbséga kettő közt) más skilleket néznek. Nekem pl relative jól megy a hallgatás, de ennek ellenére elég nehéznek találtam az euroét. A nyelvtan nem megy kitűnően jól a telcben meg van az is szóval nekem az euro egyértelműen könnyebb volt. Főleg hogy lehetett saját párral menni, ami nagy könnyebbség volt.
2016. jan. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Készítek fel rendszeresen diákokat nyelvvizsgára és az Euron elég nehéz a hallgatás, ellenben a speaking része könnyebb.

Minden nyelvvizsgán vannak könnyebb és nehezebb részek, elég jól ki vannak találva.

2016. jan. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Euroexamre ne menj. Katasztrófa a hallgatás,a lehető legszivatósabb, amit el tudsz képzelni.
2016. ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egyetértek az utolsóval. Én is buktam rajta, pedig tényleg nem vagyok béna angolból :)
2016. ápr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Euro-n voltam, semmivel nem volt problémám, bár lassan 8 éve tanulok angolul. Az olvasásra, írásra bőven volt idő, a hallgatás érthető volt, a dumcsi az ami egy kicsit neccesebb de azért nem vészes.
2016. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!