Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért beszélnek magukban...

Miért beszélnek magukban egyes emberek?

Figyelt kérdés
Sok helyen látok magában beszélő, néha még normálisnak is látszó embereket,velük mi van? hülyék?
2010. márc. 28. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Valami elromlott a fejükben. Illetve az a kis lény, ami ott van a fejükben és irányítja a testüket az nem teljesen uralja a gazdatestet. Ezért mi kívülről azt látjuk, hogy mintha a testük (és az arcuk, a beszélőizmokkal együtt) önálló életre kelt volna... Ezeket valahogy meg kellene javítani, csak sajnos nincsen még rá szakszerviz.
2010. márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán csak segít nekik gondolkodni. Néha tényleg jól jön, ha csak magadnak is hangosan kimondod, hogy mire gondolsz. Persze vannak olyanok is, akik tényleg kattantak, de nem az az átlag.
2010. márc. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én is szoktam mikor egyedül vagyok, csak azért mert jó érzés és könnyebb így gondolkodni.
2010. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam, és nem érzem magam bolondnak miatta. Bár a mai világban aki kicsit is eltér a tömegtől az már betegnek számít...
2010. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én főképp amióta Budapesten élek, látok sok magában beszélőt, elmeroggyantat. Múltkor valami idős f@szi a hatoson elkezdett kiabálni hogy árpád vére meg ilyenek :D Meg egy nő a buszon, hogy több együttérzést, meg nem kell ülőhely, nincs ülőhely :D Az elején még én is meglepődtem ezeken, aztán hozzászokik az ember. Betegek, gyógyítani meg nem nagyon lehet. (begyógyszerezés csak árt, függővé teszi az embert)
2010. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
A másik fülén van a bluetooth...
2010. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A 105-s buszon szoktam látni egy alakot,ő már buggyant az biztos, Szakadt koszos ballonkabátban szokott lenni,és mindig kiabál meg járkál fel-alá a buszon,és a szavak elejét úgy megnyomja,kihangsúlyozza:D multkor is egy nagy poszter volt nála egy utas szállító repülő volt rajta és mutogatta mindenkinek meg nyomta a hülyeségét:D
2010. márc. 28. 22:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Debrecenben is akadnak hírhedt szónokok, főleg a villamoson lelhetők fel :D Az én számon akkor szoktak senkinek sem címzett szavak kicsúszni, amikor nagyon töröm a fejem, pl. feladaton vagy egy kérdésen. Ebben valóban nincs kivetnivaló, mert a kimondott szavak segítenek rögzíteni, realizálni a gondolatokat.
2010. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Régebben valami erősen gátolta a beszédemet, ami erősebb volt a normálisnál, így a normális gátlás eltűnt. Ezért, miután sikerült elmulasztani ezt az erős gátlást, néha rám jön, hogy mondok egyes szavakat, pedig nem is abban a témában gondolkodom. Ezek a szavak egy asszociációs háló részei. Ez a jelenség csak azzal kerülhető el, hogy teljesen legátlom a beszédemet, hogy meg se tudjak szólalni. Szeretném megőrizni a beszélőképességemet, ezért inkább együtt élek ezekkel a rohamokkal.
2010. márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
én néha ha hangosan gondolkodok akkor könnyebb de nem vagyok bolond
2010. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!