Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Orvosilag lehetséges, hogy az...

Orvosilag lehetséges, hogy az anya, a nagyapa, és a nagyanya egy és ugyan az a személy legyenek?

Figyelt kérdés
Úgy szól az elméletem, hogy egy férfi eltárolja a spermáját, majd később nővé operáltatja magát (petefészekkel, meg mindennel együtt), és a saját eltárolt spermával megtermékenyíti magát. Ezután, az abból születő gyerekkel, ha felnő, közösül, és az abból születő gyereknek ugye az anyja, a nagyapja, és a nagyanyja egy és ugyan az az ember lenne, míg az apja a testvére is lenne egyben. Elvonatkoztatva hogy milyen utolsó undorító elmélet ez, tart már ott az orvostudomány hogy ez lehetséges legyen?

2016. jan. 29. 13:15
1 2
 1/16 anonim válasza:
Csak, ha egymás klónjai. Üdv
2016. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem valto operaciot vegeznek, akkor az csak "kozmetikai".

Nem lesznek mukodo kepes nemiszervei, csak ugy neznek ki, meg talan erez veluk valamit.

De igazi petefeszket, hereket meg hasonlokat nem fog kapni, igy szaporodni nem fog tudni. Orokre termeketlen lesz.


Ezert kicsit becsapos az, hogy az vagy, akinek erzed magad, mert egy ferfi soha nem lesz no, max levagjak a peniszet es kap mu melleket meg egy lyukat. Egy no se lesz soha ferfi, max levagjak a melleit, es kap egy fel-mu peniszt, amit pumpaval lehet felallitani.

2016. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Girgoy ***** válasza:
75%
Hogy Te miken agyalsz... Én nem vagyok orvos, csak kb. tanultam bioszt a suliban. Legjobb tudomásom szerint az orvostudomány a nem-váltáskor inkább csak a külső jegyeket tudja megváltoztatni, ott szerintem baromira nem tartanak, hogy egy volt férfi teherbe is tudjon esni és kihordani egészségesen a gyermeket. Ehhez kb. az egész testfelépítését kellene átszabni belsőleg, az nem annyi, hogy kap egy méhet (de úgy látszik, a méh és általában a női belső szervek felépítésével sem vagy tisztában). Ráadásul aki születne, az egyfajta klón lenne, mivel a saját génkészletével lenne megtermékenyítve. Mivel így nincs egy olyan másik DNS, ami tudná az ő génjeit korrigálni, ezért nagy valószínűséggel a méhben elvetélne a magzat (nem nagy eséllyel születnek klónok, az emebri klónozás meg törvénybe ütközik a legtöbb helyen, de minimum etikátlan - pont a halvaszületések és a hárányokkal való indulások miatt). Mellesleg, ha a gyermek mégis megszületik valami csoda folytán, de nő, akkor nem tudnak közösülni sem (hacsak nem maradt még abból a mirelit spermából). Szóval, szerintem azonkívül, hoyg fura fantázia, szerintem a gyakorlatban baromira nem valósulna meg mindez így.
2016. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
61%
Viszont semmiféle erkölcsi szabályaid nincsenek. Ez veszélyes.
2016. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért is kérdeztem meg, mert nem tudtam pontosan, hogy lehet e teljesen működőképes nem-váltást létrehozni már, de valószínűleg akkor nincs még ezen a szinten az orvostudomány.
2016. jan. 29. 13:40
 6/16 anonim válasza:
78%
Remélem, ilyenre soha nem lesz orvosilag lehetőség!
2016. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#3: "Ráadásul aki születne, az egyfajta klón lenne, mivel a saját génkészletével lenne megtermékenyítve."


Ez két különböző dolog. A klónnal elméletileg semmi gond nincs, hiszen az csak az eredeti alany teljes DNS-ének másolata, azaz egy egészséges genom. Nem kell azt külső DNS-nek "korrigálnia", hiszen már alapból két különböző kópia van benne, alanyunk (szégyenében elsüllyedő) apjától és anyjától.


A gondolatkísérletbeli "önmegtermékenyítés" ennél sokkal durvább, mivel az egy soha nem látott mértékben vérfertőzött egyed lenne, tele egybefüggő homozigóta szakaszokkal a DNS kiterjedésének 50%-án. Összehasonlításképpen ez még két testvér, vagy gyerek-szülő közötti vérfertőzésnél is "csak" 25%. Na, azon az 50%-on valóban nagyon kéne külső DNS.


A többi, amit írtál, helyes: nagy lenne a vetélés valószínűsége, és ha végig is menne, szörnyű lenne a végeredmény. Az a szegény élőlény már szinte biztosan nem tudna szaporodni.

2016. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 EagleHUN ***** válasza:

Aki XX vagy XY kromoszómákkal születik az is marad élete végéig! Ahogy az előzőek írták a "nemváltó" műtétek (egyenlőre szerencsére) "csak" kozmetikai plasztikai beavatkozások!

Tehát egy nővé műtött férfi még ha valahonnan szerez is egy méhet saját DNS-ű petesejtet nem fog tudni termelni.

Viszont sajnos tudnak neki csinálni, klónozással.


Illetve van még egy lehetőség egyesek öröklik mindkét szülő DNS-ét! XXY, XXXY kromoszómásak, legtöbbször degenerált masszív agresszív bűnözők.

[link]

Náluk lenne lehetőség két különböző "saját" DNS összepárosítására. Tehát a belőlük kivont XY és XX valóban új egyedet nemzene!

(Van XXX-is de az ebből a szempontból nem játszik. [link]

De hát ez az opció "normál" emberekre nem alkalmazható!


Nem mellesleg kihordható belekre tapadt placentával is gyermek (nem kis kockázatot vállalva). Történt már olyan kivett méhű (de petefészek és orvosilag rosszul lezárt hüvelye megvolt) nővel Ausztráliában hogy mégis megfogant és megtapadt bélfalon a gyermek. Majd császárral "megszületett". Na ebből már pár elvetemült orvos kifundálta hogy hormonkezelés mellett ezt egy férfi is ki tudja vitelezni! (Hormonkezeléssel idős gazdag nők ma már rendszeresen szülnek pl Sztárok 60-év fölött is!)


Más kérdés hogy az ember klónozása mindenütt be van tiltva, tehát törvényellenes. És orvost sem igen találna egy ilyen etikátlan és veszélyes (életellenes) beavatkozásra senki sem!

A saját gyermekével való "közösülés" szintúgy törvényellenes illegális, vérfertőző kapcsolat, be van tiltva!


Kérdezőnek nincsenek erkölcsei. És remélhetőleg egy tudós sem akad aki ebbe az irányba "kapirgál" is valaha.

2016. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Girgoy ***** válasza:
100%
7-es: Igen erre gondoltam az "önmegtermékenyítéssel" kapcsolatban, csak kissé lerövidítettem. :)
2016. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szerintem nincs erkölcstelenség abban, ha valaki fantáziálgat... Gondoljunk bele, micsoda regények, filmek, elbeszélések NEM jelentek volna meg, ha az író megriad attól, hogy ezt majd egyesek erkölcstelennek fogják tartani.

2016. jan. 29. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!