Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érdemes lehet másodszor is...

Érdemes lehet másodszor is megírni a Mensa-tesztet? (lent)

Figyelt kérdés

Az online tesztjükön mindig 125 feletti jön ki. Illetve kitöltöttem egy dán egyetem által készítette tesztet is, ahol 130-at jelzett ki:

[link]


Viszont a Mensa hivatalos tesztjén 119-125-öt jelzett ki. Bár hozzá kell tenni, hogy nem igazán aludtam előtte mert nagyon vizsgadrukkos típus vagyok így nem épp kipihent formában írtam.


Magamról annyit, hogy általában a környezetemben élő embereket lassúnak látom, nem értik meg amit mondok, ki kell fejteni, míg én félszavakból is értem őket.

Olyan társaságot keresek, ahol úgymond "gyorsabban" gondolkodó emberek vannak.



2016. febr. 10. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha annyi lenne az IQ-m, ahányszor ezt a "nem voltam kipihent" szöveget hallottam it a Gyíkon, esküszöm Mensa-tag lennék...
2016. febr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gugu Gabor ***** válasza:
58%

Számít valamit hogy mennyi az iq-d?


Másrészt a teszt ismétlése, készülés, tanulás, csak torzítja a végeredményt.

2016. febr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BringaManó ***** válasza:
igen.
2016. febr. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 San Bernardo ***** válasza:

Szerintem is igen, ha tényleg érdekel. Tényleg számít a drukk, a kipihentség, és az, hogy először csináltad.

Ennek ellenére tudnod kell, hogy a komoly (tehát nem online) tesztek (többek közt) éppen ezt a stressztűrő képességet is "figyelik", hiszen mindenkinek volt egy "első" alkalom amit mégis jól teljesített. Nagy különbséget tehát szerintem ne várj, de azt mondanám, igen, próbáld meg még egyszer.

2016. febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
51%

Az éles teszten én is alulmúltam az online eredményt, én is mocskos kába, kialvatlan állapotban ültem be (igen láttam a szarkasztikus megjegyzést az ilyen mentegetőzésről, de aki még sosem tudott magánál eltéréseket észlelni kipihentség-függően az esze vágásában, az valószínűleg stabilan ergya).

Én konkrétan színtiszta kíváncsiságból fogom megismételni (azt hiszem legkorábban 2 évre rá lehet), hogy éppen ennek a kába állapotomnak vajon mennyire volt hatása az eredményre, ha volt egyáltalán.

Aztán persze lehet, hogy csak az fog kiderülni, hogy 2 év alatt rengeteget butultam. :D

2016. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 BringaManó ***** válasza:

csak 1 év

[link]

(bár neked már mindegy, mindjárt megvan a kettő is :-)

2016. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
Hoppá, remek. Akkor még a szenilitás előtt ismétlek.
2016. febr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 San Bernardo ***** válasza:
Azért "játszani" nem lehet sokat, figyelmetekbe ajánlom, hogy összesen maximum háromszor lehet nekifutni (Magyarországon).
2016. febr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Gábor Dávid válasza:
43%
én is a torzítástól félnék. Van egy pasi, aki kb leírta, hogy jaj de büszke magára, hogy felkészült, és megírta 135+-osra. Én kb bementem, meghallgattam a fülesben a zenét, és röhögve megírtam semmi készüléssel 135+-osra. Kb magadat csapod be minden készüléssel szerintem.
2017. júl. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 BringaManó ***** válasza:

"maximum háromszor lehet nekifutni":

ez már elmúlt; már csak az van, hogy kell egy év kihagyás

2017. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!