Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol találhatok olyan térképet,...

Murányi Balázs kérdése:

Hol találhatok olyan térképet, ahol jól elkülöníthető a volt NDK-NSZK határ, mely városokat érintette, avagy szelte ketté?! (mint pl Berlin)

Figyelt kérdés

#határ #NDK/NSZK
2016. febr. 15. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Berlinnek fizikailag semmi köze nem volt az NDK-NSZK határhoz, mivel cirka 300 km-nyire fekszik a valamikori NDK-NSZK határtól. A Berlint kettéosztó fal egy jelképes dolog volt, bár egy része a valóságban is megépült. Nem volt más német város, amit ilyen módon kettéosztottak volna, a valamikori NDK-NSZK határ nem vágott ketté településeket.


[link]

2016. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Berlin csak példa volt, tisztában vagyok vele hogy mi volt a szerepe.
2016. febr. 15. 19:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezek között a fényképek között én is böngésztem nem találtam számomra használhatót
2016. febr. 15. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Az NDK-NSZK határ Berlint leszámítva a mai tartományok határán volt. Tehát, a mai Türingia/Hessen, Szász-Anhalt/Alsó-Szászország stb. határok a régi vasfüggöny-határok. Úgyhogy a Google Maps pont elég hozzá. Berlinhez külön térképet kell keresned, nem tudom, hogy a mai kerületei egybeesnek-e a régi határokkal.


Berlinen kívül amúgy csak egy porbafingó kis falu volt kettészelve, Mödlareuth a türingiai/bajor határon.

2016. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!