Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az exponenciális egyenleteket...

Quizidora kérdése:

Az exponenciális egyenleteket vesszük és ezt hogyan tudnám megoldani?

Figyelt kérdés
7˟=12˟

2016. febr. 19. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában úgy, hogy közös alapra hozod őket. Vagy a 7-ből a 12-re váltasz, vagy fordítva. Azonos alapú mennyiségeket össze lehet vonni, és logaritmussal kiszámolni.


De itt a helyzet egyszerű. Különösen látványos, ha le is rajzolod. Eltérő alapú függvények csak akkor egyenlők, ha a kitevőjük nulla, minden más esetben különbözők. Itt tehát X=0.

2016. febr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mért nem keresel vissza? Minden nap kiírnak ilyen kérdést...
2016. febr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kerestem már, de ilyen fajtát nem találtam, és elég időpocsékolás végig nézni ezt a rengeteg kérdést, ezért gondoltam kiírom. ne haragudj...
2016. febr. 19. 20:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát időigényes akkor, ha nem tudjuk használni a keresőt. Jellemző probléma ez egyébként manapság. Itt élünk a modern elektronik, és az okostelefonok/tabletek világában, de sajnos az emberek 80-90%-a nem tudja a használatát. Sajnos nem/kevés helyen tanítják az iskolákban, hogyan is kéne valaminek utánanézni az interneten.


Úgy látom, valahogy rázúdúlt a mindennapi emberre az elektronika, csak nem tudják használni. (Ez általános megállapítás).



A következő képpen tudod egyszerűen visszakeresni az exp. egyenleteket:


Google keresőbe beírod a következőt:


"exponenciális egyenlet gyakori kérdések"


Fontos, hogy az idézőjeleket is írd be. Biztos vagyok benne, hogy jónéhány hasonló jellegű példa részletes levezetéssel előkerül, amit már itt a honlapon megoldottak.

Remélem segítettem a keresési módszerrel, mert így később más témában, hasonló módon viszonylag hamar megtalálhatod a keresett anyagot.


További szép napot!

2016. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!