Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi ennek az IQ tesztnek a...

Mi ennek az IQ tesztnek a megoldása és hogyan vezethető le a megoldása?

Figyelt kérdés
[link]

2016. febr. 19. 21:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

A H ábra a megoldás.


Az egymással szemközt lévő négyszögek mintái tükrösek, míg az egymással szembe lévő nyilak 45 fokkal vannak elfordítva. Az X a tengely.

2016. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem viszont az F a helyes.


A nyilak a műveleteket jelentik a sarkokban lévő ábrák között. A bal felsőt függőlegesen növeljük, így kapjuk a jobb felsőt. A bal felső színeit felcseréljük, így lesz a bal alsó. A jobb felső színeit fel kell cserélni és 45 fokkal jobbra forgatni, a bal alsót pedig megnövelni négyzetté és ugyancsak jobbra forgatni 45 fokkal. Mindkét irányból közelítve az F ábrát kapjuk.

2016. febr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
F
2016. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Aki lepontozott, tegye már meg, hogy dob egy indoklást. (#2)
2016. febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Bele kellene látni a pontrendszerbe a feladat készítője által elfogadott megoldás kiderítéséhez. Ezért is nem szeretem az ilyesfajta IQ teszteket, mert ha az ember kicsit máshogy gondolkodik, rájöhet másik helyes megoldásra is, amit a feladat meg nem fogad el..


Én a H-t választanám. Nálam 2:1 az esélye. 2 lehetséges megoldást tudtam rá felírni, míg az F-re csak egyet (amit már előttem valaki le is írt).


Ha oszloponként megyünk:

1. oszlop: az első elem meg lesz tükrözve a nyíl miatt

2. oszlop: az X forgat az elemen (nincs jelentősége a megoldásra nézve)

3. oszlop: olyan mint az 1., keresztben kell tükrözni az elemet, ezért lesz a H.


Ha azt vesszük, hogy számít a középpontban lévő X, akkor jó megoldás lehet ha csak átlósan vizsgálódunk. Bal alsóból az X hatására lesz a jobb felső, vagyis megfordítja a színeit és megváltoztatja az alakját. Ha ugyan ezt a logikát alkalmazzuk az bal felső elemre, akkor megkapjunk megint csak a H-t.

2016. febr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Kérdéden kívül áll, hogy az F a jó.


Nincs értelme keresztben tükrözésről beszélni, mert ezen ábránál ugyanaz, mint vízszintes tükrözésnél.



Csak átlósan vizsgálodunk?

He?!

Hát akkor a többi elem az csak töltelék?

9 jelből csak négyet-ötöt nézni?

Kizárt.


Inkább az f megoldásos a jó, ott minden jelnek van értelme.

Kindulási kép + műveleti jel + eredmény.

Ha soronként nézzük /balról jobbra/, akkor a középső nyíl a nyújtást jelöli, ha oszlopon belüli műveletet, akkor tükrözést.


Így nekem az F-re két megoldás is van, a h-ra nulla.

2016. febr. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

Ebben is az F megoldást hozták ki jónak:


https://www.youtube.com/watch?v=_D76iuXMf08

2016. febr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%

Nahát itt is:


[link]

2016. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
13%

De pontozzatok le azzal is azt erősítitek, hogy okosabb vagyok nálatok.

;)

2016. febr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Na még egy válasz csak a ti kedvetekért, hogy ezzel is ki tudjátok élni a hülyeségetekből fakadó frusztrációt.
2016. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!