Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha kettős kettesem és egy...

Ha kettős kettesem és egy hármasom van matekból, akkor lehetek még ötös év végén?

Figyelt kérdés

2016. febr. 20. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt nem tudod magad kiszámolni, akkor NEM!
2016. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudod határozni, hogy hány ötös kell még hozzá, akkor igen :D


Egyébként egyenlőtlenség-felírással érdemes kezdeni; feltesszük, hogy 4,5-ös átlagtól a tanár megadja az 5-öst, és azt is, hogy csak 5-ösöket szerzel matekból mostantól, pontosan x darabot. Ekkor nézzük meg, hogy mi lesz a jegyeid átlaga:


jegyeid: 2, 2, 3, 5, 5, ..., itt x darab 5-ös van

jegyeid összege: 2+2+3+5+5+...=2+2+3+x*5=7+5x (a szorzás definíciójából adódóan).

jegyeid száma: 1+1+1+(1+1+...)=3+x*1=3+x; a zárójelben lévő 1-esek az 5-ösök számát jelöli, és mivel x darab 5-ös volt, és mellé 3 jegy, ezért 3+x jegyed lesz összesen. Ezek alapján az átlagod:


(7+5x)/(3+x)>=4,5, ezt kell megoldanunk; szorzunk (3+x)-szel


7+5x>=13,5+4,5x /kivonunk 4,5x-et


7+0,5x>=13,5 /kivonunk 7-et


0,5x>=6,5 /osztunk 0,5-del


x>=13, tehát legalább 13 darab 5-öst kell még szerezned, hogy év végén 5-ös lehess.


Nem akarlak elkeseríteni, de láthatóan erre nem sok esély van (szinte 0), szóval a válasz a kérdésedre az, hogy igen, de igencsak 0-hoz konvergál ez az esély.


Na persze lehet, hogy egész évben mondjuk szerzel még 7-8 ötöst, és akkor nem akkora súllyal veszi a tanár a rossz jegyeidet, ekkor még lehetséges, hogy bár az átlag nem éri el ezt a szintet, mégis megkapod az ötöst.

2016. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ha még 13 ötöst szerzel mellé, 4,5 lesz az átlagod. A legtöbb suliban arra megadják az ötöst. Hajrá!
2016. febr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Illetve lehet, hogy kevesebb is elég, ha feltételezzük, hogy a témazáró ötösök mondjuk duplának számítanak. Vagyis a 13 ötös helyett mondjuk elég 10 is, ha abból három témazáróért jár.

De szerintem se reménykedj túlzottan a 4-esnél jobb jegyben, és még ezért is meg kell majd dolgoznod.

2016. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elég nehezen. Mert, ha eddig nem értetted a matekot, akkor nem fogod megérteni azt sem, ami az eddigiekre épül.
2016. febr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 supra01 ***** válasza:

Egyszerű a dolog.

Odamész a tanárhoz, és megbeszéled vele a dolgot.

Szerintem, ha oda állsz elé és azt mondod, hogy ha mostantól csak ötösöket szerzel év végéig, akkor megadja-e az ötöst, akkor tutira rámondja a tanár, hogy igen. (fejben gyorsan csinál egy valószínűségszámítást, aminek az eredménye az lesz, hogy ezt te úgy sem tudod megvalósítani, ezért belemegy).

Itt jössz te, aki jól kitolsz vele, és mindig ötöst szerzel. Ekkor nem kell 13 db elég az az átlag 4-5 db ötös is.

Persze, nem árt egy rejtett diktafon felvétel a beszélgetésről :D

2016. febr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából én értem az anyagot,csak az volt,hogy a matektanárom beteg lett,és ezért bejött helyettesíteni egy idióta 1000 éves tanár.Aztán ő amikor bejött,megfogadta,hogy most kifog cseszni mindenkivel,és lerontja mindenkinek a jegyeit..Beszedte a füzeteket,midenkiére kettest meg egyest adott,másnap dogát iratott velünk,és ilyen marha nagy számokat kellett felbontani,nekem az 3-as lett,és az enyém lett a legjobb..
2016. febr. 21. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz elhinni, elvégre ez nem így működik... csak a saját tanárod értékelheti a munkádat, más csak javaslatot tehet.
2016. febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehetsz.


[Nekem 1980-ban Kavi-nál történelemből 4 db ötösöm, és egy darab négyesem volt, és félévkor négyest kaptam. Év végére 9 db ötösöm volt, és 1 db négyesem, és az utolsó órát végig feleltem, hogy megérdemlem-e az ötöst. Végül megkaptam:-) ]

2016. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!