Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a világ vezető...

Mit tennél ha a világ vezető emberei közölnék hogy 3 év múlva elfogy az olaj, és nem lesz áram se? Ez ellen nem tudnak tenni semmit.

Figyelt kérdés
Mit tennél a fennmaradó időben?
2010. márc. 31. 16:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem zavarna egyáltalán. Vennék pár napelemet, összeraknák kisebb szélkerekeket és felszerelném őket a tetőre - műszerész vagyok, szal ez nem okozna problémát; ezzel az áram (fűtés, vízmelegítés, világítás) problémát megoldanám.

Az autóm nagyon keveset fogyaszt, ezért olajból is csak kicsi kell neki - azt pedig be tudnám innen onnan szerezni. Benzin helyett pedig használhatnék gázt vagy etanolt ...

2010. márc. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
van alternatíva bőven. csak a mi országunk annyira fos, hogy nem ezen ügyködik, hogy erre felkészüljön.
2010. márc. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

" Benzin helyett pedig használhatnék gázt vagy etanolt"



Persze mert annak az előállításához nem kell semmi energia.Ahogy a Móricka elképzeli.

2010. márc. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve hogy egyetlen motor se megy olajozás nélkül ezt illő volna tudni.
2010. márc. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 X. Maté ***** válasza:
az áram nem fog elfogyni :) Az atomerőmű is ott van Pakson és kezdik betelepíteni a környezetbarát szélmalmokat is.
2010. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
17:18 Tudod okoska én ilyen területen dolgozok - környezetbarát megoldások és alternatív energiaforrások, és nem a levegőbe beszélek. Inkább te nézz utána pontosan a dolgoknak.
2010. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ezt most csak úgy magadtól szedted kérdező, vagy hallottál is vmit?
2010. márc. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Vennék egy rakás földet és elkezdeném nyomni a biodízel ipart. Én magam átállnék elektromos cuccokra (napelem, szélkerék, mini vízi erőmű a kert alatti kis patakra, Tesla Model S).


Egyébként hidd el, ha ilyen közel lenne az olaj alapú gazdaság vége, már jórészt áttértünk volna más megoldásokra.

2010. márc. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

17:41

persze nem hallottam semmit, csak kíváncsi lettem volna a válaszolók véleményeire

2010. márc. 31. 17:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Az áram nem fog elfogyni, csak jóval drágább lesz, mint most. Ezzel együtt fognak elterjedni a környezetbarát technológiák, mert pl. a szélenergiából 1 kWh majdnem kétszer olyan drága, mint atomenergiából. Persze, hogy nem nagy rá a kereslet.

De ahogy majd fogy a szén, olaj, gáz és nő az áruk ez kikompenzálódik.


És persze ott fúzió, abból is lehet még valami.

2010. márc. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!