Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Keresztelő János, már Jézus...

Keresztelő János, már Jézus halála előtt is keresztény volt?

Figyelt kérdés
Esetleg fordítási hiba az elnevezés? "Keresztelő" miért lenne, ha Jézus még nem lett keresztre feszítve, és ha már itt tartunk, a kereszt miatt nevezik kereszténynek a keresztényeket?
2010. ápr. 1. 09:25
 1/7 anonim válasza:
15%

Te nagyon hülye lehetsz bakker... A keresztre feszítésnek és a megkeresztelkedésnek semmi köze egymáshoz... Keresztelő Szent János a Jordán folyó vizében keresztelte meg Jézust. Egyáltalán tudod mi az a megkeresztelés? Amikor a pap homlokon locsol vízzel és keresztet húz arra a gyökér fejedre...

Kereszt: szentháromság, atya, fiú, szentlélek...

2010. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Lehet hogy a kérdés egy kis tájékozatlanságra vall, nem baj, azért kérdez. A válaszod viszont nem csak arrogáns, hanem rossz is. Nem csak a kereszt mint szimbólum volt ismeretlen, hanem a szentháromság is. A pontos választ én sem ismerem, de majd jén valaki okosabb és leírja.
2010. ápr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Keresztelő Szent János zsidó volt. Ahogy végeredményben Jézus is.

A keresztség amúgy a zsidóknál is létezett akkoriban. Ma nem tudom, hogy létezik-e.

Keresztrajzolás persze nem volt. Csak belemerítették az illetőt a Jordán vízébe.

Az eredendő bűn tétele a zsidóknál is létezik, tehát attól nekik is meg kell tisztulniuk. Erre volt/van a keresztség. Akkoriban lehet, hogy a zsidók másképp hívták, aminek még a kifejezésben sincs köze a kereszthez. Ezt nem tudom.

Még az sem biztos, hogy Keresztelő Szent János mellékneve eredetileg is "Keresztelő" volt, csak később így "aktualizálták".

Pl. egyesek szerint Jézust sem Jézusnak hívták, hanem Jozsuénak.


L

2010. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Itt láthatod a kersztyén egyház megosztását is. Az első válaszoló valószínűleg inkvizítor lehetett az előző életében. A harmadik válaszoló meg a mmegbocsátó Teréz anya.

2010. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem. Az első válaszoló konkrétan csak bunkó és hülye.

Én pedig igyekszem tényszerű lenni.

Amúgy, csak hogy helyre rakjam a dolgokat, a keresztyén a reformátust jelenti.


L

2010. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából pár éve gondolkoztam el ezen a problémán, akkor keresgéltem, hogy honnan jön a kereszt, már a keresztre feszítés előtt, és akkor találtam valami olyasmit, hogy ún. tau kereszt volt a "jelvénye" egy korai keresztény szektának, amelynek János is tagja volt. Tehát ezek szerint voltak keresztények a keresztre feszítés előtt is, de most nem találom ezt sehol. Mármint itt a neten. Még esetleg az is lehet, hogy annak idején mindenkit keresztre feszítettek, ez volt a kivégzési módszer, és mivel a halálát előre megjövendőlték, előre boritékolható volt a keresztje (Jézusnak). Apropó Jézus, Jézus szerintem csak nálunk Jézus, ahány nyelv annyiféle verziója van a névnek.
2010. ápr. 2. 16:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Sosem volt keresztény, mandeus (mandeánus) volt.
2013. ápr. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!