Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Léteznek párhuzamos világok...

Death42 kérdése:

Léteznek párhuzamos világok és lehetnek róla nekünk bizonyos emléktöredékek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 3. 09:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben létezhetnek, azonban gyakorlatban ennek egyelőre semmi nyomát vagy bizonyíthatóságát nem találtuk eddig. De ha léteznek is, egymás között nem átjárhatóak, egymástól függetlenül létezhetnek csak, tehát emléktöredékeink sem lehetnek más világokban történő dolgokról.
2016. márc. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Wadmalac ***** válasza:
26%

Azért az "átszűrődést" én nem tartanám kizártnak. Ha már teoretikusan belementünk az alapfeltételezésbe, hogy léteznek párh. univerzumok.

De akkor az egymásra hatások csakis olyan hatások lehetnek, amelyek nem tartoznak egyértelműen a 3 térdimenziónkhoz. Elektromágneses sugárzások, anyagi dolgok főleg nem léphetnek ki, ezeknek a rel.elmélet elég jól működően behatárolta a működését 3 térdimenzióra.

Gravitáció, többdimenziós kvantumhatások, húrelmélet, itt még lehet valami, ami összekötő kapocs lehet.

De már ez is sci-fi, ezt még összekötni az emlékekkel, hát ez már elég meredeknek hangzik.

2016. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Szóval ez nem olyan lehetetlen elképzelés, csakhogy enyhén fogalmazva súrolja a sci-fit.
2016. márc. 3. 11:01
 4/35 Wadmalac ***** válasza:

Semmi olyan jelenség nincs a világunkban, ami egyértelműen alátámasztaná, vagy minimum hipotézisben szükségessé tenné ilyen párhuzamos világok létezését.

Ezért nem kizárt, mégis sci-fi. :)

2016. márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
0%
Szerény véleményem az, hogy adott a TÉR és a benne lévő INFORMÁCIÓ (tudat/tudatosság), valamint az ENERGIA. Ez utóbbi kettő kéz a kézben jár s hozza létre (manifesztálja) a világot. Egy információ lehívása van egy adott pillanatban egy adott helyre. Tehát egy manifesztált világ jeleneik meg a tér egy adott szegletében az ott lévő energiát felhasználva. Nem tűnik számomra logikusnak, hogy egy tapasztalónak/megfigyelőnek/emebernek/bármilyen tudatos lénynek párhuzamos világok között kéne ugrálnia, amikor csak egy döntést hoz, egy megfigyelést tesz adott időben és helyen. Talán ez az "Egység". Ha döntéseink hozzák meg az információ milyenségét a manifesztáláshoz, akkor éppen a megértésünktől függő lehetőségeink között választunk, amiből jön a következő döntés és így tovább. Párhuzamos világ ilyen világnézettel nem logikus számomra, hiszen csak egy döntés eredményét fogom tapasztalni, ami az én világom. Én így értelmezem ezt a kérdést.
2016. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Wadmalac ***** válasza:
#5: Assz'em kicsit eltér a világképünk. :D
2016. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

"Semmi olyan jelenség nincs a világunkban, ami egyértelműen alátámasztaná, vagy minimum hipotézisben szükségessé tenné ilyen párhuzamos világok létezését."


Rengeteg ilyen jelenség van, bár nem feltétlenül a párhuzamos világok hipotézise rá a legjobb magyarázat.

2016. márc. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 Wadmalac ***** válasza:

#7: mire gondolsz, gömbvillám és hasonlók?

Én elválasztanám a magasabb térdimenziók létezését a komplett párhuzamos világok létezésétől.

2016. márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
#5 Húú, ez nekem nagyon magasröptű eszmefuttatás volt :)
2016. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Jó olvasni ilyen kommenteket, ugyanakkor én hiszek benne, hogy ez nem csak egy sci-fi. Alátámasztani nagyon nehéz lenne, hogy információk szivárognak át egyik világból másikban. Meg hülyén is hangzik, de én emlékszem olyan dolgokra, amik nem történetek meg, vagy legalábbis másképp. Olyan helyekre, ahol sohasem jártam, de mégis valahonnan ismerős. Olyan emberekre, akikkel soha nem találkoztam, de olyasmit tudok róluk, amit elvileg nem kéne. Olyan filmekre/sorozatokra/könyvekre is emlékszem, amiket sose láttam előtte, sose olvastam, de elejétől a végéig ismerem őket.
2016. márc. 3. 12:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!