Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor lesz a terület maximális?

Mikor lesz a terület maximális?

Figyelt kérdés
Egy AB átmérőjű körnek egy pontja P. Az AB egyenesen van C, úgy , hogy AP=PC. Hol legyen P, hogy ACP háromszög területe a lehető legnagyobb legyen?

2016. márc. 6. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem P a kör ívén kell hogy legyen, méghozzá ott, ahol az AB szakaszra merőleges szakasz metszi a kör ívét (legyen ez most M). Ez esetben a C pont egybeesik a B ponttal.

Ha ez nem megengedett, akkor a P pont legyen továbbra is a kör ívén, az M ponttól végtelen kis távolságra A pont felé. Így C végtelen kis távolságra lesz az AB szakaszon B ponttól, a terület ebben az esetben is ugyanakkora lesz (illetve végtelen kicsivel kisebb, ami kvázi ugyanaz).

2016. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy ábra a gondolkozás segítéséhez:

[link]

A megoldáshoz tudni kell, hogy például tudsz-e deriválni?

2016. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
#2: Ügyes, ezt benéztem :D
2016. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem, nem tudok.
2016. márc. 6. 18:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor más megoldáson kell gondolkozni. Addig már a fenti linken látható a megoldás.
2016. márc. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tom Benko ***** válasza:
Na, ez érdekes. Egy egyenlő szárú háromszöget kapunk így a kör átmérőjére írva. Ennek magassága egy félhúr, az alapja pedig az AC szakasz. Utóbbi akkor lesz maximális, ha C=B, ekkor a P az átmérő feletti félkör csúcspontja, és ugyanekkor maximális a félhúr is, jelesül a kör sugara. Ez alapján pedig maximális a háromszög területe.
2016. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Igen, én is ezt néztem be. A #2-es ábráján látod a legnagyobb háromszöget. A kérdés nem az AB szakaszt, hanem az AB egyenest említi.
2016. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

AC = c

AB = d

DP = m


akkor

m = √{(c/2)[d - (c/2)]}

és a terület

T = c*m/2

behelyettesítés után

T = [√(2d*c^3 - c^4)]/4


Deriválás után azt kaptam, hogy

c = 3d/2

=======

vagyis az AC távolság az átmérő másfélszerese.


Zsiga megoldását nem tudtam ellenőrizni, mert nem tudom a 'd' értékét.


DeeDee

*******

2016. márc. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Helyesbítek

A rajzon látható terület és magasság értékek alapján visszaszámoltam és azt kaptam, hogy az átmérő 12 egység a rajzon.

A kapott c = 1,5d értéket felhasználva az jött ki, hogy egy 'd' átmérőjű kör esetén a maximális terület:

T = (3√3/16)d²

vagy

T = (3√3/4)r²


DeeDee

*******

2016. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Asszem megvan a deriválás nélküli megoldás!

Ha az ADP háromszöget tükrözöd az átlóra, akkor a körbe írt, keresett területű egyenlő szárú háromszöget kapsz.

A körbe írható ilyen háromszögek között az egyenlő oldalú a legnagyobb!

Ha kiszámolod a DAP szöget (tgα = 2m/c), akkor kereken 30°az eredmény!


DeeDee

*******

2016. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!