Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy tetem csontjaiban meddig...

Egy tetem csontjaiban meddig maradnak meg a Baktériumok/Vírusok? Kifőzéssel ezek (pl Veszettség, AIDS, Malária, Pestis, Kergemarhakór, Madárinfluenza) 100%ban elpusztíthatóak e? Illetve mi a helyes eljárás?

Figyelt kérdés

a Természetet járva találkoztam csontokkal és szeretném

sterilizálni és kikészíteni magamnak dísznek ( Marha/ Kecske) viszont bizonytalan a származása ...


2010. ápr. 2. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Most nem azért, tudom nem jön ide, de miért írsz ilyen közneveket mint kecske, marha nagy kezdőbetűvel?!
2010. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

(és te miért írod kicsivel? nah én pont azért írom naggyal.

Mellesleg sokszor előfordult hogy a magyar helyesírás szabályait szerkesztgettem magamnak úgy hogy jólesik..)


de Tulajdonképpen lényegtelen.. a Lényeg a kérdés .. Köszönöm

2010. ápr. 2. 22:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Röviden ja, elpusztulnak. Hosszan meg az aids egy tüneteggyüttes, nem egy kórokozó, a hiv pedig csak emberben él. Malária nálunk nincs, madárinfluenza meg madarakra jellemző, szóval kb olyan betegségeket válogattál össze, amiknek fele kapásból kiesik, a másik felét meg keresve se nagyon találsz, nemhogy véletlenül...
2010. ápr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg 140 C fokon 2,5 Bar nyomáson 30 percig főzött minták sterilek, tehát azokban már nem szabadna semmilyen élőlénynek megmaradnia.


Ebben a helyzetben viszont a konkrét kérdésedre válaszolva:

A marhák és kecskék ne fertőződnek HIV vírussal (az AIDS a betegség neve).

Malária ezen az éghajlaton nem fordul elő.

Marhák és kecskék nem fertőződnek pestissel, az a rágcsálók és a bolháik betegsége.

A kergemarhakór nem fertőz, csak ha megeszed a jószág agyát, gerincvelőjét, mivel nem vírus okozza, hanem prion, így ha nem fogyasztod nagy mennyiségben a csontokat, nem ártalmas.

A madárinfluenza pedig nem tudom, hogy fertőz -e marhát és kecskét, vélhetőleg elég kicsi az esélye, hogy egy ilyen fertőzés átkerüljön, a helyedben nem aggódnék miatta.



Egyébként ha fogsz egy háztartási kuktát, beteszed a csontokat egy nagy adag vízzel, fölteszed főni, amikor elkezd fütyülni, főzöd még egy órát, majd elzárod a gázt, vélhetőleg biztonságosan hozzájuk nyúlhatsz.

2010. ápr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.. Ezeket az Állatokat és betegségeket csak példának írtam , Viszont tudtommal vannak állatok amik HIV vírussal, pestissel stb fertőződhetnek ... de ha emberről beszélnénk, nem változtat a lényegen, a HIV pl egy egyszerű felépítésű vírus alaptomos 5 év lappangási idővel és különféle érdekes képességekkel... így nemtudom hogy élőlénynek számít e, véralapú szóval a csontvelőben gondolom eléggé elvan de 100-140 fokon ezek szerint teljesen mindegy milyen fertőző organizmus, minden elpusztul (és a víz és a szag sem káros) !!!???



140°C -t a víz 100 fokos forráspontja után elérheti további forralás útján?... és 2,5 bar nyomást hogy lehet előidézni úgyszólva?

2010. ápr. 3. 15:03
 6/10 anonim ***** válasza:

2,5 bart és 140 C fokot autoklávban lehet elérni. A kórházakban ilyen gépeket is használnak sterilizálásra, de te otthon nem tudsz ilyet csinálni. (Mellesleg nem olcsóak, így venni se nagyon fogsz). Amúgy 1 atm nyomáson (értsd: otthon fazékban) a víz soha a büdös életben nem fog 100 foknál melegebb lenni. A forráspontot a nyomás növelésével lehet növelni.

De 200 fokon sütőben 1,5-2 óra és sterilek lesznek.


Azt nem tudom, hogy szerinted a HIV miért "egyszerű", de ha akár egy percet is foglalkoztál Lentivírusokkal, akkor tudhatnád, hogy levegőn rövid idő alatt elpusztul.

2010. ápr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elég ha néhány óráig vízben forralod. Utána esetleg lehet mindenféle vegyszerrel is kezelni, hogy szép legyen a csont. Pl híg hipóban áztatva szép fehér lesz, de vigyázz, mert abban a csont sem bírja sokáig.
2010. ápr. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kezelés nélkül viszont ne fogdosd, mert másféle betegséget kaphatsz el ezektől. A saját fogadat sem teheted el csak úgy...

Lábost pedig ugye olyat választasz, amiből aztán nem nagyon eszel? Olyat lehet pl., amiben tojást szoktál főzni.

2010. ápr. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"140°C -t a víz 100 fokos forráspontja után elérheti további forralás útján?... és 2,5 bar nyomást hogy lehet előidézni úgyszólva?"


140°C -t a víz 4 BAR nyomáson ér el. Nagyjából tíz fokonként egy BARt számolhatsz, tehát 1 BAR nyomáson 110°C, 2 BAR nyomáson 120°C és így tovább.

2013. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9-es: de nem kell a víznek folyékonynak maradnia, a gőz is fertőtlenít :)
2013. máj. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!