Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire igazak azok a kijelen...

Mennyire igazak azok a kijelentések, hogy már a 80-as évek elején elterjedhettek volna a Földön a környezetbarát (villany, víz, sűrített levegő) autók, csak az arab olajmágnások nem engedik, mert akkor befuccsolnának?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 4. 07:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
már az 1900 évek elején is voltak alternatív meghajtású járművek, ez az olaj biznisz..
2010. ápr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tökre igazak.
2010. ápr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem csak az arabok nem engedik!

Gondolj bele hogy ha tömegesen elterjednének,a vízzel, vagy villannyal működő járművek, az jobb lenne biztos?

2010. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Határozottan jobb lenne, mert nem szennyezné a környezetet. A legjobb a sűrített levegős autó. Otthon egy napelemmel működő kompresszor megtelne vele, aztán belefújnánk a kocsiba és többszáz kilóméterre elég lenne.


Villany autónál mire gondolsz, hogy rossz? Hogy megrázhat? Szerintem kisebb rá az esély, hogy halálosan megrázzon egy villanyautó, minthogy felrobbanjon veled együtt egy benzinautó.


Ideje lenne már rájönni, hogy a természet részei vagyunk, nempedig az univerzum istenei. Feltalálunk gépeket, amivel kényelmesebbé tehetjük az életünket, rendben, de attól még semmi jogunk nincsen tönkretenni egy bolygót.

2010. ápr. 4. 09:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled.
2010. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1) Vízhajtású jármű nem létezik.


2) A sűrített levegős hajtás alapból jó, egyetlen gond vele, hogy kb. 100 km a végső hatótávolsága és a túlnyomásos palackok egy kisebb ütközéskor is megsérülhetnek, akkor viszont akkorát robbannak, mint egy kézigránát, fémszilánkokkal terítve be a környéket, ez a megoldás annak idején egyáltalán nem volt biztonságos. Ha megnézed, az iparban mindenhol használnak sűrített levegős berendezéseket, semmi sem gátolja az elterjedésüket.


3) A villanyhajtás legfőbb gátja ma is az, hogy az akkumulátorok dögnehezek.


A helyzet az, hogyha megnézed az olajár alakulását a múlt században ( [link] láthatod, hogy nagyobbrészt húsz dollár alatt volt, ami azt jelenti, hogy hihetetlenül olcsó volt benzinnel, gázolajjal működtetni a járműveket, senkinek sem érte meg ilyen méregdrága technológiákba beruházni. Lehet azt mondani, hogy ez az olajmágnások bűne, de kereslet sem volt ezekre a gépekre, egyszerűen azért, mert senkit sem érdekelt a környezetvédelem, egyetlen elektromos, vagy sűrített levegővel hajtott járgányt sem lehetett volna eladni. Nem az olajmágnások az okai, hanem a "zemberek", hogy nem napelemes kocsival járunk.


Nem véletlen, hogy az első olajárrobbanás idején, a hetvenes években azonnal felvirágoztak az olajtakarékos eljárások, mert hirtelen lett rá kereslet, amikor négyszeresére ment fel az olaj ára.

2010. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Feltételezem a kérdező vízhajtás alatt a hidrogénhajtást értette, ami szerintem a legjobb alternatíva lenne, tulajdonképpen észre sem lehetne venni a változást, annyi, hogy más üzemanyagcsőből tankol, de ugyanúgy robbanómotor hajtaná, és a hidrogén vízzé égne el, ami újra a földre hullva (esőként) újra el lehetne bontani, például nagy naperőművek elég energiát termelnének, hogy elbontsák.
2010. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A hidrogénhajtás egyetlen gondja a mai napig, hogy nincs miben tárolni. A hidrogén ugyanis a legkisebb atom, a hidrogéngáz egyszerűen oldódik a fémekben, egy zárt acéltartályból is elszökik, a falán keresztül. A hidrogéncellák pedig sajnos még nem igazán működnek -> Pár év eltelik még, mire hidrogénhajtású kocsival furikázunk majd, a nyolcvanas években ez pedig teljesen lehetetlen volt.


Egyébként Egely úr például azt állítja, hogy működő, vízhajtású kocsit lehet építeni.


[link]

2010. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem pedig a hidrogént lehetne egy ma már megfelelő mértékben kiforrott kompozitban tárolni, melyet esetleg valamilyen rezgéscsillapítóba is lehet tenni, ezáltal például nagyobb ütközések során sem szabadulhatna ki a hidrogén.

A mai kompozit tartályok kis tömege ellenére nagy nyomást képesek elviselni, emellett a hidrogén jóval jobb hatásfokkal ég el, mint a dízel, vagy benzin, hiszen gáz létére kitölti a rendelkezésre álló teret, és teljes egészében elég.

2010. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
addig a világ nem fog változni a jó irányban, amíg az arabok segge alatt 1 cseppnyi olaj is van. Majd ha elfogyott, akkor már nem kell vakarni a fejünket, hanem előszedik a világ tudósai a 20.századi technikákat és alkalmazzák őket. Addig itt változás nem lesz, míg van olaj.
2010. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!