Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Grafikusnak kell tudni rajzolni?

Grafikusnak kell tudni rajzolni?

Figyelt kérdés
Annak szeretnék tanulni, viszont nagyon nem tudom rajzolni. Fotózni szeretek, ahhoz értek. És kreatív is vagyok.
2016. márc. 27. 14:03
 1/4 anonim válasza:
100%

Márpedig én úgy tudom hogy egy grafikusnak kell tudni rajzolni, méghozzá elég jól. Én is ezért járok művészeti középiskolába, én is grafikus szeretnék lenni :)

Szerintem azért a rajzolást gyakorolni kéne, még akkor is ha számítógépen fogsz dolgozni :)

2016. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Gyakorolj sokat. Rajzkészséget lehet fejleszteni :)
2016. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Elég nyilvánvaló, hogy igen. Nem csak abból áll a grafikus munka, hogy modern plakátokat állítasz össze geometrikus formákból, és nagyfelbontású képekből, nehogy azt hidd. Aki mindössze ebből meg tud élni annak elismerésem.
2016. márc. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

ez a munka szerintme feltételez egy olyan vizuális esztétikai képességet, amihez a rajztudás mindenképpen jó alap. Most nem "kézügyességről" beszélek, ahogy gyakran a jó rajzolókat jellemzik, ez hülyeség. A rajzot nem a kéz csinálja, az egy háromdimenziós vagy egyéb agyi kép két dimenzióban való leképezésének képessége. Még csak nem is feltétlenül látványé. A művészi kép készítése nem tisztán egy látvány másolása.

A képzőművészeti tehetség több annál, hogy valakinek "ügyes a keze".

A rajzi képességek hiánya erősen gyanússá teszi az ilyen képességek hiányát, vagy legalábbis azt, hogy ezek nincsenek fejlesztve, "edzve".

Nem a rajztudás a fontos feltétel, hanem az a képesség, aminek a rajztudás is jellemző megjelenési formája.

2016. márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!