Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kémiában hogyan kell egyenlete...

Kémiában hogyan kell egyenletet rendezni?

Figyelt kérdés
Nem értem mikor kell ketteseket irogatni meg ilyesmi:(:(
2010. ápr. 5. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogy a bal oldalon lévő betűk száma egyenként megegyezzen a jobboldalon lévők számával.
2010. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
kibővíteném az előttem szóló emberke tanácsát... szóval...azt, hogy megértsd mindenképp tudnod kell, h az egyenletek minden esetben egyensúlyra vezetnek... emiatt az egyenlet jobb és bal oldalán a vegyületek tömege megeggyezik... ez alapján valóban úgy a legegyszerűbb egyenletet rendezni, ha mindkét oldalon megszámolod a betűket, és ha nemstimmel, mindkettőt kihozod annyira, hogy a legkisebb közös többszörösük legyen... azonban vigyázni kell a molszámokra, valamint arra, hogy mi hogyan fordul elő a természetben... (például a hidrogén, mindig 2esével jelenik meg).Mindemellett a mol számokat mindig az egész vegyületre értjük, az alsó indexbe írt számokat mindig csak az adott molekulára értelmezzük... tehát ha van mondjuk 3 mol H2O-d akkor az igazából 6(mol) Hidrogén, és 3(mol) víz.... semmi ördöngősség nincs benne, csak egyszer kell megérteni... ha további kérdésed van, tedd fel itt... :)
2010. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az egyenlet két oldalán lévő atomok darabszáma egyenlő legyen,ezt kell elérni.Szorzással.1. lépés:Felirjuk a folyamatot.pl:

NA-->O2 és lerajzoljuk a reakciótermék kötését (fémeskötés,ionos kötés,apoláris kovales kötés stb.)2.lépés:Rendezzük az egyenletet,azt az előttem szóló leirta.3.lépés:Felirjuk a megfelelő molnyi mennyiség tömegét majd szöveges válasz.

2010. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!