Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a Holdon egy 10 emeletesről...

Ha a Holdon egy 10 emeletesről valaki leugrana, belehalna vagy "könnyedén" földet - vagyis holdat - érne?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 9. 11:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
a helyzeti energia kb a tizede lenne, tehát kb olyan, mintha itthon az elsőről ugranál ki (és azért azt sem feltétlenül köszöni meg az ember)
2016. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

kb 38 km/h ra jön ki a sebesség a becsapódás előtt.

Úgyhogy kb annyi baja lenne az ugrónak, mint ha nekifutnál 38 km/h val a falnak. Szerintem túlélhető.

2016. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Gondolom attól is függne, milyen nehéz az illető, egy 120 kilós ugró nagyobbat csattanna, mint egy 50-es...?
2016. ápr. 9. 12:36
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Attol nem fugg. A targy alakjatol fugg nem a tomegetol. Tehat ha egy 50 kilos meg egy 150 kilos ember ugrik kb ugyan olyan testtartasban akkor egyszerre fognak leesni. A holdon mondjuk a legellenallas nem tulsagosan szamottevo :)
2016. ápr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
79%
a sebességtől még senki nem halt meg, a hirtelen statikussá válástól már igen
2016. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%
Az is kérdéses, hogy a Hold "talaja" mennyire kemény. Ez csak egy kérdés: írták hogy 38 km/h-ra gyorsulnál fel, az nem lényeges, hogy a súlyod is sokkal kisebb a Holdon? Ha egy mérlegnek nekiütközöl a Holdon 38 km/h-val, akkor az sokkal kevesebb értéket mutatna, mint ha ugyanez a Föld-ön történne. Ejtsetek le egy jó vastag üveg lapot 20 cm-ről, majd másodjára úgy, hogy rögzítetek rá annyi súlyt, ami megfelelne a Hold-i súlyának. Értitek mire gondolok? Energia = tömeg x sebesség. Bocsánat ha valamit pontatlanul írtam, csak a józan eszemmel gondolkoztam.
2016. ápr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

A holdon 1,6 m/s2 a gravitációs gyorsulás.

Energia = tömeg x sebesség (ez kg*m/s)

A mértékegység viszont kg*m2/s2 úgyhogy az a képlet nemigen jó. Szóval valószínűleg (m x v^2) lesz az.

Bár nekem úgy rémlik, hogy még 1/2 -es szorzó is van benne.Aki akarja guglizza ki.

Egyébként ezzel a mozgási energiás dologgal megfogtál. Szerintem nem számít a dolog, mivel a tömege az embernek ugyan annyi a holdon is meg a földön is. Csak a súlya más. A képletben viszont tömeg van. Viszont erre tuti nem tenném fel az egyik herémet. :)

2016. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

"az nem lényeges, hogy a súlyod is sokkal kisebb a Holdon?"


Ütközéskor nem.


"Ha egy mérlegnek nekiütközöl a Holdon 38 km/h-val, akkor az sokkal kevesebb értéket mutatna, mint ha ugyanez a Föld-ön történne"


Ezt meg miből gondolod, kipróbáltad?


"Ejtsetek le egy jó vastag üveg lapot 20 cm-ről, majd másodjára úgy, hogy rögzítetek rá annyi súlyt, ami megfelelne a Hold-i súlyának. Értitek mire gondolok?"


Nem igazán. Te érted?


"Energia = tömeg x sebesség."


Gratulálok a fizikatanárodnak.


"Bocsánat ha valamit pontatlanul írtam"


Tulajdonképpen mindent.


"csak a józan eszemmel gondolkoztam"


El sem merem képzelni, mi lenne, ha nem lennél józan.

2016. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

hát, a 10 teteje az 11 szint az olyan 35 méter. az a holdon olyan 10,6 m/s becsapódási sebesség.

ennyit a földön szűk 6 méter zuhanás után szedsz össze.


ha rosszul érkezel, akkor simán összetöröd magad, ha jól, akkor nem annyira. nagyon helyén kell lennie az eszednek, hogy bokatörés nélkül megúszd.

2016. ápr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

De ha itt a Földön 100 kilós vagyok, a Holdon sokkal könnyebbnek érezném magam, azért annyira lehet h mégsem ütődnék meg, nem? Mármint egy holdi mérleg a földi 100 kilós testemet 17 kilónak mutatná, vagy ott hány kiló lennék? Meg aztán lehet hogy vissza is pattannék holdatéréskor.

Vagy ha van egy 5 kilós macskánk, akit ledobunk a Holdra, ő meg még könnyebbnek számítana, és még egy kicsit pattogna mire lent maradna.

2016. ápr. 9. 18:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!