Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz-e, hogy mi gyakorlatilag...

Tot Tivadar kérdése:

Igaz-e, hogy mi gyakorlatilag időutazók vagyunk? Mivel a fénynek (és a hangnak) idö kell ahhoz, hogy eljusson hozzánk, igy ha valaki valamit mond nekünk, az gyakorlatilag a múltban történt és igy mi a múltat látjuk és halljuk.

Figyelt kérdés

2016. ápr. 22. 00:02
 1/6 anonim válasza:
52%
Ja. pl most én is utazok az időben, az előbb még 0:26-nál voltam, most 0:29-nél vagyok. 3 percet utaztam előre 3 perc alatt.
2016. ápr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ilyen kis távolságban... ha te a tudatodban jelen vagy, tehát nem egy múlttudatban vagy- akkor amit hallasz, lát az is a jelenlét tapasztalása. Ha ezen gondolkodni kezdesz: azt mondta.. én azt feleltem.. ő erre.. stb - az már valóban egy múlttudat- azt nehéz is "jelenbe" hozni.

Ami egyébként egy fontos szellemi feladat: itt és most jelen lenni - és abból a jelenlétből indítani a szavainkat, cselekedeteinket.

2016. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Másra gondoltam, tehát, ha valaki pl 30 centire van tölem (bagatelizálok), és mond vlamit, akkor a fénynek és a hangnak is idö kell ahhoz, hogy eljusson hozzám. Ez azt jelenti, hogy számomra azok a szavak és az a kép, amit hozzám intézett az a valaki már a múltbül jön, mert idö kellett ahhoz, hogy a fény és a hang is eljusson hozzám.
2016. ápr. 22. 17:45
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem azt jelenti hogy időutazó vagy.

Miért, ha megnézek egy 30 évvel ezelőtti focimeccset akkor 30 évet utaztam az időben?

2016. ápr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igen mindig a múltat látod, csak elenyésző mértékben. A tudatod fel sem fogja. Ha felnézel a csillagokra, amik fényévekre vannak tőlünk, van olyan ami rég kihunyt, de még láthatjuk, mert most ér ide a fénye. De minden csillagnak a múltját láthatod csupán mert sok év mire ide ér a fényük.
2016. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az igaz, hogy időutazni lehet, relatívan másokhoz, de ez nem függ össze vele. Ha időutazni akarsz, sétálj egyet az utcában és az otthon maradt barátodhoz képest máshogy telt az idő neked, a mozgás miatt, ezért észrevehetetlenül kicsi korkülönbség lép fel. Ez akkor érzékelhető igazán, ha valami fénysebességgel halad, de kis sebességeknél is jelen van.
2016. ápr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!