Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Töri érettségi, mennyire...

Töri érettségi, mennyire nehéz összehozni a négyest?

Figyelt kérdés

Igen, jönnek ezek a tipikus érettségis kérdések.

Négy évig ötös voltam töriből, mert mindig megtanultam ami éppen kellett, dr után el is felejtettem. Megnéztem az előző évi töri érettségiket és rajottem h szinte semmit nem tudok.

Ezzel mit csináljak?

Valaki adjon tippet? Főleg ha olyan helyzetben volt mint én


2016. ápr. 25. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem nehéz...

Ilyen sok anyagot úgy lehet hatékonyan megtanulni, hogy csupán a kulcsszavakat jegyzed meg. Aztán ha arra kerül a sor, készítesz mellé rizsát (sic)

2016. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hát azért a hármasnál nehezebb de nem olyan nehéz mint pl egy ötöst.
2016. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ötös voltál belőle, akkor az ötös érettségi is benned van, csak ne legyél kishitű. Ne pánikolj, hanem gyűrd le a feladatot. Nézd át a tankönyveket, a fontosabb témákat, csomópontokat (athéni demokrácia, római köztársaság, középkori egyház, kereskedelmi útvonalak, huszitizmus, reformáció, invesztitúra harc, Szent István, Károly Róbert gazdaságpolitikája, bla bla még folytathatnám), a főbb feladatok és az esszék úgyis mindig a fontosabb csomópontokból szoktak lenni. Ezt keddig még simán meg tudod tenni, és hidd el, ha tényleg mindig megtanultad, akkor vissza fognak jönni.


Amúgy ha majd egyetemista leszel, rájössz, hogy ez egyáltalán nem sok, a középsulis töri tankönyvek nem olyan nagy dolgok, mint amilyennek most látszanak.

2016. ápr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vagy bocs, nem keddig, hanem szerdáig... vagy mikor van a töri érettségi? :D
2016. ápr. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, szerdán van

Köszi a tippeket

2016. ápr. 26. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!