Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » 7 hónap alatt lehetséges...

7 hónap alatt lehetséges összehozni egy legalább 90%-os történelem és magyar nyelv és irodalom emelt szintű érettségi eredményt?

Figyelt kérdés

Kb. 8 éve hogy bejeztem a középiskolát, de most szeretnék újból tanulni. Jogász szakra szeretnék járni, államilag támogatott formában és ehhez legalább 460 pontot kell majd elérnem. Az érettségi eredményeim viszont nem valami fényesek, fiatal fejjel annyira nem gondolkodtam sokat a jövőn... :)

Jogász szakra a felvételi tantárgyak a történelem és a magyar nyelv és irodalom legalábbis én ezekből akarok vizsgázni.

Most azon gondolkodom hogy beiratkozom egy vizsga előkészítő tanfolyamra a Magister Universitasra Budapesten.

A kérdésem az lenne hogy 7 hónap alatt át lehet e venni annyi anyagot hogy meglegyen emelt szinten mindkét tárgyból a 90%, úgy hogy lényegében az alapoktól kell felkészülnöm mindkét tárgyból?? Mert pl: belenéztem az idei emelt magyar vizsgakérdésekbe és őszintén szólva nem sokat értettem belőle.

Viszont azt is tudom hogy helyettem nem fog tanulni senki, de nem is evvel van a baj, csak egyszerűen félek hogy ennyi idő alatt nem tudom majd átvenni az anyagot.

Szerintetek lehetséges a 90%-os eredmény így? És akinek van tapasztalata mi a véleménye a fentebb említett előkészítőről a Magister Universitasról?



#vizsga #érettségi #történelem #magyar nyelv és irodalom jogász
2015. júl. 30. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem jobban jársz ha magántanárt keresel. októberi érettségi során tedd le a magyart, májusban meg a törit. ha nem csinálsz semmit,szóval nem kell dolgoznod akkor menni fog. ha nem, akkor a jogász szakon is hamar beletörik a bicskád a vizsgákba.

de könnyebb lenne ha 1-1et csinálnál , mint májusban mind a kettőt. szerintem tényleg nem lehetetlen!!

2015. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nagyon sokat kell az emelt magyarra gyakorolni; én specifikus emelt felkészítőre járok és mi most kezdtük el részletesen átvenni a 12.-es anyagot (20. századi irodalom, költők, írók, életmód, irodalmi lapok, stb.)

utána pedig jönnek a 19. századi költők, stílusirányzatok

emellett verselemzés, ritmustan meg egy csomó komplex dolog van, amit tanulunk még a közel jövőben

a nyelvtan részéről nem is beszélve

de ami még ennél is fontosabb az az írásbeli érettségi második feladatrésze, ahol az elemzést, az érvelést és a harmadik feladatot is meg kell csinálni, ami általában egy felhívás írása vagy hivatalos levél kreálása

ezeket is nagyon sokat fogjuk még gyakorolni


körülbelül 2 hete járok, s eddig 34 oldalt jegyzeteltünk


az én évemet ez fel fogja teljesen emészteni, ezért nem is próbálkoztam bejelentkezni idén ősszel, mert lebeszélt róla a tanárom; azt mondta, hogy nyugodtan, részletesen, gyakorolva készüljünk fel a tavaszi érettségire, biztos, ami biztos (nekem meg amúgy sincs pénzem, hogy önköltséges szakra jelentkezzek, így a pót- és a keresztféléves felvételi ki van lőve; így jövő nyárig akkor meg már úgyis mindegy)


át kellene venned a 20. századi, 19. századi költőket, írókat, műveiket, a korszak stílusirányzatainak jellemzőit (az avantgárdon belül főleg az izmusokra biztosan kitérnek majd az első feladatrészben, ugyanakkor fel kell ismerni versről Ady-t, Babitsot, Petőfit, Radnótit, Balassi Bálintot, Vörösmarty-t, Berzsenyi Dánielt, Apollinaire-t és így tovább...)


de ha az első feladatrész nem is menne, inkább a másodikra koncentrálj, mert az 60 pontos és az többet ér

meg arra jobban is lehet gyakorolni


szépen kinyomtatod a lapokat és megoldod őket aztán leellenőrized a javítókulcs segítségével


a történelem, én azt mondom, hogy könnyebb, mint az irodalom, mert az tényeken alapul és kevésbé szubjektív, nem úgy, mint az irodalom


törihez mindenképp a forrásközpontú Száray könyvek kellenek, meg persze egy töri atlasz


ha még kérdésed van akkor csak szólj

nagyon sok szerencsét kívánok neked :)

2015. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


az én tanárom azt mondja, hogy ha magyarból összejön a 60% az már tökéletes :D


de lehet, hogy valakinek megy 90%-ra is, és az a valaki akár te is lehetsz :)


csak higgy magadban :)

2015. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Jó, hogy megláttam ezt a kérdést. Én pont ugyanebben vagyok.

9 éve érettségiztem, humán beállítottságú vagyok.

Jogon kattog nekem is az agyam. Viszont elég lehetetlennek tűnik ez a 460 pont. Van munkám, ami mellett én nem fogok kapkodni. Csak nyugodtan.

Nálam a töri ami nyugodt szívvel megy(bárcsak a többi is így menne). Ez ugye kötelező.

Na itt megáll a tudomány, mert ennyi nem elég.

Hiába voltam 11 évig 4-5 magyarból, 12.re kaptam(unk) egy olyan tanárt, aki minden negatív elképzelésemet felülmúlta. 12. év vége 2, érettségi 3.

És én is azt mondom, hogy magyarból tényleg az adott tanár hangulatától,irodalomhoz hozzáállásától függ leginkább. nem azt mondom nem tudnék újra leérettségizni jobb eredménnyel, csak szerintem azért a pár százalékért nem éri meg akkora munkát beletenni, mert tényleg lutri az egész.

Én inkább töri,nyelv+ jogi felsőfokú képzés 2év(ami után is kapsz pontokat, viszont lehet elég, hogy beleláss a jogi képzésbe valamennyire és azt mond hogy mégsem).

2015. dec. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen a jogra a 460 pont nagyon durva, biztosan nagyon készülni kell, és főállásban ezzel foglalkozni és akkor is necces, szerintem úgy érdemes próbálkozni, hogy mindent megteszel, de fizetősre is hajlandó vagy beiratkozni.(Akár a kedvezményes kamatú, diákhitel 2-vel.) Amúgy szerintem érdemesebb a magyar helyett az idegen nyelvvel próbálkozni(A törit szerintem alapos készüléssel meg lehet csinálni 90%-ra.), , de akkor TÉNYLEG kell tudnod angolul, vagy németül. Én úgy csinálnám, hogy felsőfokú nyelvvizsga, ami viszont ugye sajnos csak 40 többletpont az 50 helyett, és mellette egy középszintű érettségi ugyanabból a nyelvből, ugye a középszintű érettségi elvileg az alapfokú nyelvvizsga szintje, tehát felsőfokú nyelvtudással mennie kell, de ebben az esetben gyakorlatilag hibátlanra (Értsd 95%-ra kell.), viszont sokkal objektívebb, és valóban komoly felkészültség esetén kevesebb meglepetés érhet, mint a magyar emelttel, amiről minket anno a magyartanárunk is lebeszélt...
2016. márc. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!