Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen hatással van Afrika...

Milyen hatással van Afrika jelenére az egykori gyarmatosítás?

Figyelt kérdés
Nagyon röviden kellene, pár mondatban. Előre is köszönöm a válaszokat😊

2016. ápr. 28. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Elszegényedés, kizsákmányolás és politikai instabilitás az eredménye.


A középkori Afrikában számos fejlett, nagy birodalom létezett pl. Timbuktu városa vagy a Nagy Zimbabwe, ezeket nagyrészt tönkretették a gyarmatosító hatalmak.


Afrika legfejlettebb országa Dél-Afrika, ami van olyan jó, mint Kelet-Európa, viszont ott az Apartheid faji megkülönböztetésre alapuló rendszer miatt a fehér kisebbség másodrendű emberként kezelte a fekete többséget, így ott sem tudtott az utóbbi időben jelentős felvirágzás elindulni.

2016. ápr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

"Afrika legfejlettebb országa Dél-Afrika, ami van olyan jó, mint Kelet-Európa, viszont ott az Apartheid faji megkülönböztetésre alapuló rendszer miatt a fehér kisebbség másodrendű emberként kezelte a fekete többséget, így ott sem tudtott az utóbbi időben jelentős felvirágzás elindulni."


Ez a rész itt nem igaz. A legfejlettebb állama Egyiptom.

Nincs olyan jó, mint Kelet-Európa, sem gazdasági sem egyéb szempontból. A közbiztonság világviszonylatban az egyik legrosszabbak közé tartozik.

Dél-Afrika az apartheid rendszer után kezdett el hanyatlani. Jelenleg a fehéreket kezelik ott másodrendűként, elég csak a búrok elleni támadásokra gondolni.

2016. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

#1


Gondolom a cigányokat is bevéded itt Magyarországon.

2016. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Egyszer már valaki megkérdezte ugyanezt, szóval bemásolom onnan amit írtam:


Tömören: A gyarmatosítók Afrika partközeli részein megtelepedve (ott a saját "fehér" táboraikban kevésbé kellett félniük a betegségektől stb.) létrehozták a hadurak rendszerét. Felfegyverezték a partmenti törzseket lőfegyverekkel, és így nekik maguknak nem kellett behatolniuk Afrika belsőbb részeibe. Ami a már említett betegségek elkerülése miatt volt jó, valamint azért, mert az amerikai őslakossággal ellentétben az afrikai törzsek jelentős része már rendelkezett edzett acél fegyverekkel (dárdák, nyílhegyek amik áthatolhattak a gyarmatosítók páncélján, és így nem volt olyan egyszerű a harc mint a az amerikai kontinensen). Szóval felfegyverezték a part menti törzseket, és velük vadásztattak rabszolgára. Hosszútávan nem az eladott rabszolgák mennnyisége volt az ami kialakította a máig fennálló rendszert, mert az viszonylag kis százaléka volt az ottlakóknak, hanem az, hogy ezzel létrehoztak erős csoportokat, amik élén hadurak álltal, és ezek a csoportok másokat elnyomhattak . Ez a rendszer, vagy ennek valamilyen szintű öröksége sok területen a mai napig fennmaradt.

2016. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%

A sok okos lepontozó, tisztában van ezekkel?

[link]

[link]

2016. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!