Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért izzadok ki a takaró...

Miért izzadok ki a takaró alatt, ha hűvös a szoba?

Figyelt kérdés
Általában az ember akkor izzad, ha melege van. Szeretek kissé hűvös szobában aludni egy szál trikóban.(kb. 16 fok) Hajnalra mikor kihűl, néha kicsit borzongok és sokszor arra ébredek, hogy csurom víz vagyok. Ellenben ha fűtök, ugyanannyi ruhában ugyanaz alatt a takaró alatt nem izzadok meg. Hogy van ez? :-) Valami védekezési reakciója a testnek? Túlfűti magát?
2016. máj. 3. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Csak tippelgetek, úgyhogy ne vedd készpénznek, de szerepet játszhat benne az, hogy a testedet "központilag" fűtöd, amit a hidegben levő fejed, esetleg talpad befolyásolhat, viszont "helyileg" izzadsz, azaz a bőrödben levő izzadságmirigyek ott indulnak be, ahol meleget éreznek. Tehát igen, végső soron túlfűti magát a tested.
2016. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok a takaró, minden ember egy hőkazán. A hőt el kell vonni. Dugd ki a lábadat, hogy távozzék a hő, akkor nem izzadsz ki.

Egyébként sok múlik a takarón is: Másképp viselkedik és másképp szellőzik egy gyapjú, és egy műszálas pléd. Paplan esetén más a régi tollas, és az új vattaszerű kivitel.

Ezenkívűl a huzat szövése is lehet sűrű, és vékonyabb.

Még hideg időben is szükségeltetik az említettek miatt az ember bőrén keresztűli hőelvonás.

2016. máj. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valami olyasmire gondoltam én is amit az első írt, úgy működünk, mint a termosztát. (nálunk a termosztát a hálóban van, ami a leghidegebb helyiség, ezért aránytalanul melegebb van pl. a fürdőben) Ez esetben mondjuk a fejem a termosztát, mert csak az lóg ki a takaró alól, és ahhoz képest állítódik be a hőfok :-) A lábamat amúgy nem szeretem kidugni pszichés okokból, nincs biztonságérzetem. A takaróm meg a fene tudja mivel van bélelve, de télen nyáron azt használom, mert könnyű és vékony, de nyáron nincs alatta melegem, télen meg nem fázok. Lehet, hogy gyapjú, mert annak van ilyen tulajdonsága. Mondjuk én amúgy sem vagyok fázós. Ha valaki azt mondja, hogy begyújtott, mert 20 fok volt a lakásban, hát azon csodálkozok. Én 20 fokban már pihegek.
2016. máj. 4. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:

20 fok a szobahőmérséklet. Ha annál melegebb van, az már nyár. Aludni ideális hőmérséklet kb. 15-18 fok.

Ha meleg van, vagy nincs jó szellőzés, attól is lehet izzadni.

2016. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!