Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi ez a fura, rejtélyes...

Mi ez a fura, rejtélyes építmény a HHH-n?

Figyelt kérdés

[link]


Voltam ott személyesen is és mikor le akartam fényképezni, előjött egy őr és eltessékelt onnan udvariasan, de határozottan.

Ez valami katonai objektum lehet, hogy ennyire őrzik, tudja valaki mi a szerepe?


Egyébként még három ilyen van a közelében, csak azokon kevesebb ilyen kütyü van fent.


2016. máj. 3. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez egy sima torony, amin helyeket kiadnak bérbe olyan kommunikációs cégeknek, akik nagyobb távolságokat akarnak áthidalni. Lehet, hogy van köztük katonai vagy más állami intézmény antennája is, de szerintem ők is csak bérlők.

Az őr talán azért volt ott, mert egyeseknek túl jó célpont lehet, ha zavart akarnak kelteni, vagy tényleg van rajta egy fontos bérlő (pl. belügy).

2016. máj. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Csak az az érdekes, hogy bármilyen toronyt simán lehet fényképezni, akár mobil akár tévétornyot, sőt nem messze van ettől az ORFK torony, azért sem szóltak, mikor fényképeztem.

Azért volt fura, hogy innen meg elküldtek, mintha valami atomtitkot őriznének ott rajta.


Egyébként olyan fura kütyük, ezek a kidomborodó izék is antennák?

2016. máj. 3. 17:14
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Hallod haver, én erre a toronyra felakarok mászni, de hogy van ott őr kilőve. Egyébként nyugodtan fotózgathatod, amíg nem lépsz a területre
2016. máj. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

"Egyébként olyan fura kütyük, ezek a kidomborodó izék is antennák?"


Igen, ezek mind parabola antennák, csak le vannak takarva. A domború azért olyan, mert jobban kinyúlik a fejegység a tányérból.

2016. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerinted én nekiállok egy fegyveres biztonsági őrrel vitatkozni? Nem lehet fényképezni, tudomásul vettem.


Egyébként ezt le tudtam fényképezni, viszont ezt is a Honvédség biztonsági cége őrzi:

[link]

2016. máj. 3. 17:29
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Itt a válasz a kérdésedre:


[link]

2016. máj. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%
Mindegyik tornyot ennyire őrzik?
2016. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Itt a válasz a kérdésedre"

Itt csak annyi van:

"A központi ORFK-torony mögötti rádió-tornyok"

2016. máj. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

"Itt a válasz a kérdésedre"

Itt csak annyi van:

"A központi ORFK-torony mögötti rádió-tornyok"


És mi a kérdés? Az, hogy mi van ott. Az általad idézet mondat meg is feleli. De sok egyéb információ is van ott, több fotóval.

2016. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak fontoskodott az or.
2016. okt. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!