Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A rendetlenségről - és az ezt...

A rendetlenségről - és az ezt okozó rendszertelenségről - hogy lehet leszokni?

Figyelt kérdés

Vicc nélkül kérdezem! Legalább olyan komolysággal, minthogy pl. a "metafetaminról hogy tudnék megszabadulni". Igaz, ez utóbbi azért durvább, de én hasonló mód nem tudok megszabadulni a rendetlenségtől az életemben.

Már számtalanszor próbáltam rendet tenni a környezetemben és az életvitelemben, de mindig jött, s jön valami, valami probléma, ami annyira lefoglal, vagy megőrjít, vagy leverté tesz, elveszi az erőmet, hogy utána napokig csak vagyok, és 2 nap múlva azt veszem észre, hogy káosz van mindenhol, a környezetemben, a viselkedésemben, nem jutottam semerre se és egyre rosszabbul is érzem magam, ami egy ördögi gödör, amiből ismét csak próbálok-és-csak-próbálok kimászni.


Olyan ez számomra, mint pl. egy cigisnek, aki le akar szokni, de semmi se hagyja, mindig jön valami nagyon stresszes probléma, elopják az e-cigijét ami egy előrelépés lett volna, stb-stb... és ismét csak visszazuhan a legméllyére.

Sőt, minden újabb visszazuhanással egyre méllyebre.


Van ennek a gyengeségnek valami neve? Gondolok itt szindrómára, készséghiány megnevezésére....? valami szakkifejezésre, ami alapján el kezdhetek keresni!


MERT SAJNOS TISZTÁN ÖNERŐBŐL ITT MÁR NEM TUDOK TENNI A DOLOG ELLEN!!


És érzem, hogy ez egyre inkább értékeket tesz tönkre körülöttem, okozatok egészen összetett láncolatán keresztül is olyasmiben, amit nem is tudok elmondani, mert vagy kínos, vagy leírva megpróbálni érthetetlen lenne.

=(


Hogyan lehetne leszokni a rendszertelenségről, a rendetlenségről?

Van erre valami logisztikai eljárás? Valami végrehajtható feladatsor?

Lehetséges, hogy ennek pl. - úm. egyszerűen kifejezve -biológiai okai is vannak? (pl. a prefrontális kéreg fejletlensége/sérülése, ami a motiváció hiányát okozza)


Bárki bármilyen valós, logikus eljárásról, életvezetési védelmi szisztémáról hallott már - ami azért pl. nem kiskegyed-szintű -, kérem, segítsen vele!



2016. máj. 8. 20:55
 1/3 anonim válasza:
Tulajdonképpen anyám mindig rágta a fülem, hogy miért vagyok lusta? Nem vagyok lusta csak mindent a rend elé helyezek. A legutolsó problémám legyen az. Egy ideig énis szenvedtem ebben. De a zseni átlát a káoszon. Nincs nekem időm erre.
2016. máj. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Majd egyszer megunod ,hogy nem találod a dolgaidat!


Én is ilyen voltam (még néha vagyok is)! Főleg mikor cannabis-os estét tartunk!


2-3nap múlva azt veszem észre mikor belépek a szobámba ,mint ha egy kráter söpört végig volna!


A lényeg: mikor úgy igazán kicsattansz az erőtől ,akkor rögtön a takarításnak állj neki (eléggé le tudja szívni az energiád)! ,így lesz erőd megcsinálni mindent!

Tudom, elkezdeni nehéz ,de ha már a felét megcsináltad akkor már csak a másik fele van vissza és mikor teljesen kész vagy a takarítással olyan elégedetten nézed a szobád ,hogy: Húúúú, de otthonosabb/kényelmesebb!

2016. máj. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na erre a kerdesre keresem en is a valaszt. Hatha ideteved valaki igy ket ev utan es kiokosit, mert MEGORULOK sajat magamtol. Ehhez az akaratero keves.
2018. jún. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!