Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi okozza a villámcsapás...

Lordan11 kérdése:

Mi okozza a villámcsapás előtti villanást?

Figyelt kérdés

2016. máj. 10. 14:57
 1/8 anonim válasza:
49%
Azért látod hamarabb a villámcsapást, mint hallod, mert a szemed közelebb van hozzá, mint a füled.
2016. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ezt miért az Ünnepek>Farsang kategóriába írtad ki?
2016. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A villámlás fénye hamarabb elér hozzánk, mint a hangja, mert a fény gyorsabban terjed, mint a hang.
2016. máj. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elővillám lehet, így nézz utána.
2016. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

'Elővillám lehet, így nézz utána.'


Erősen remélem, hogy a kérdező valóban erre gondolt, nem az az alapkoncepciója, hogy a dörgés a villámcsapás. :D


Valóban, a feszültség hatására kialakult ioncsatorna elsőre nem a villám teljes áramerősségét vezeti le, hanem sok-sok elágazó "gyökérszálon" sokfelé indul, majd a valódi, nagy áramerősségű villám az lesz, ami a legjobb levezetési ponton alakul ki.

Szerintem viszont az elővillám és a fővillám közt általában olyan állati kicsi az időkülönbség, hogy a kérdező nem erre gondolhat.


Talán valami, az elővillámot megelőző koronakisülési jelenség lehet?

2016. máj. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A villámlást próbálta valaki fotózni vakuval, de a villám késett...
2016. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És ezért a késedet fotózta le?
2016. máj. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A villámot mindig előbb látod meg mint meghallod a dörgést. A fény ugye gyorsabban terjed mint a hang. Általában főleg este, sötétben akár 100 km-ről is láthatod halványan a villámlás enyhe fényét de a hangját nem hallod. Persze távoli villámcsapás halk dörgéssel járhat pontosan ezért. Minél közelebb csap le a cikk cakk annál hamarabb fogod meghallani a dörgést. Nálunk pont ma éjjel volt hatalmas villámlásokkal kísért vihar. Az utolsó előtti házban lakunk az utcában, utána meg már ott a kisvárosunk határa a nagy mező aztán az erdő. A közeli mezőn egy fába csapott bele a villám amit pont láttam is amikor este néztem a villámlásokat. Ma reggel 7 körül mentem el arra kocogás közben, és a fát szó szerint ketté vágta a villám, a nagy zuhé végett nem gyulladt ki körülötte semmi, de lehetett látni hogy megpirult a fa nem is kicsit. Persze az erdészek már ott voltak mert egy turista utat zárt el, meg mifelénk szerencsére odafigyelnek ezekre. Ott beszéltem is az egyikkel erről és mesélte hogy éjjel nem csak ezt a fát vágta ketté, még a városba a domb oldalon lévő családi ház udvarába is bevágott egy fába, annak csak a teteje sérült meg, szerencsére házban, és egyéb dologban kárt nem okozott de a tűzoltóknak kellett a tetejéről a nagy ágat leszedni hogy ne essen rá senkire. Meg mesélte hogy a szomszéd faluban is csattogott rendesen.
2016. máj. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!