Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy az angol...

Mit tegyek, hogy az angol beszédkészségem megmaradjon?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,angolból felsőfokú (C1 ECL) nyelvvizsgával rendelkezek. Napi szinten nézek angolul videókat és filmeket egyaránt(angol felirat használata nélkül) és,bár nem is kitűnően, egy-két szó kivételével mindent megértek.Leveleket(baráti és hivatalos) nagy magabiztossággal tudok írni és újabban ráerősítettem a szókincsre,a szóképzésre és az idiómákra.Az a probléma,hogy mivel még iskolás vagyok, nem kell használnom úgymond a beszéd részét az angolnak.(Angol órára nem kell bejárnom, mert letettem az osztályozó vizsgát).Angolul beszélni inkább csak játékok során szoktam. Igazából ez az ötlet,hogy egy idő után elavul az angol beszédkészség ha nem használják, nem tőlem jön.Amióta mondta nekem a tanárom, azóta lettem ilyen paranoiás.. Azt is mondta,hogy ha nem használom akkor "passzív tudássá" fog alakulni. Pedig higgyétek el nagyon jó a nyelvérzékem, ezért sikerült kitűnő eredményt elérnem.Ha adott egy téma,akkor általában mindig bő mondatokat szoktam használni és próbálok minék jobb szerkezeteket használni. Mit tehetnék ez ellen?

2016. máj. 15. 13:21
 1/2 Sunshinedoll ***** válasza:

Interneten tudsz keresni biztosan külföldi barátokat, vannak kifejezetten ilyen oldalak nyelvgyakorlás céljából, velük tudsz levelezni, de a skype is megoldható.

Gratulálok amúgy, szép eredmény ennyi idősen :)

2016. máj. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Lehet vicces de én magamban is gyakoroltam,beszéltem.😂

Meg a családból,barátok akik tudnak angolul velük is igy beszélgettem.

Teljesen okés így.

2020. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!