Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pszichopaták/ szociopatákat?

Pszichopaták/ szociopatákat?

Figyelt kérdés

Az emberek miért kötik össze a pszichopatákat/ szociopatákat rögtön az agresszióval?

És egy pszichopata bevallaná magának hogy pszichopata/ szociopata?1



2016. máj. 21. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Mert gőzük nincs róla hogy mit jelent, csak ugye mindig lepszichopatázzák a dühös embereket, és erre asszociálnak. A legtöbb ember úgy gondolja, hogy a pszichopata egy őrjöngő kigyúrt tetovált büdös szőrös börtöntöltelék.


Nem arról van szó, hogy nem vallaná be magának, hogy pszichopata. Hanem arról, hogy nem is tudja mi az. Vagy rosszul tudja. Csak az utóbbi évtizedben kezdett igazán a köztudatba kerülni.

2016. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

"Az emberek miért kötik össze a pszichopatákat/ szociopatákat rögtön az agresszióval?"


Ez a média és a filmek hatása. Ezekben (szinte) mindig valami pszichés gondjai vannak a negatív karakternek. Filmekben el is szokták ejteni itt-ott a szociopata/pszichopata szavakat. Így összekapcsolja az ember az erőszakot a szocio/pszichopata emberrel. Ennek következtében, ahogy az első válaszoló is írta, a dühös embereket automatikusan le szocio vagy pszichopatázzák. Viszont az is hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a börtönökben valóban sok ilyen rab van, de a média valóban eltúlozza.


"És egy pszichopata bevallaná magának hogy pszichopata/ szociopata?"


A személyiség zavaros embereknek nincs betegség tudatuk, így fogalmuk sincs róla, hogy valami baj lenne velük. Ha rájönne egy ilyen ember, szerintem nem csinálna belőle nagy ügyet. Lerendezné annyival, hogy "oks". Ahogy írtam, mivel nincs betegség tudatuk, így magukat teljesen normálisnak gondolják, vagy tán jobbnak, mint az átlag ember.

2016. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
És ha rájönnék arra, hogy egy közvetlen ismerősöm az? Ti megmondanátok neki? Vagy hagyjam csakúgy annyiban a dolgot? Nem tegnap találtam ki. Több éve ismerem, mindig fura volt, de ha eszerint nézem a képet, végre úgy tűnik összeáll.
2016. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát rólam azt mondták az vagyok(szociopata), de érdekes én is észrevettem magamon még mielőtt megállapították rólam, de ez van xd
2016. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A pszichopaták berendezkedtek a társadalomba és igyekeznek magukhoz hasonlóvá tenni az embereket. Ezért egy téves képet próbálnak alkotni a pszichopatákról ilyen a sorozatgyilkos és a gyilkos fogalom. A média sokat segít ebben. Így a háttérben megtervezhetik a közös terveket. Hatalmi célokat. Stb.
2020. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerinted miért van a köztudatban hogy a skizofrénia egyenlő a többszörös személyiséggel? Mert a pszichopaták ezt is jól kitervelték. A Monarch Programozás alapja a tudathasadás(kettős személyiség) létrehozása. Tádám. És ha valaki hangoztatja ezt akkor skizofrénnek nevezik. Ennyi. :)
2020. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!