Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha én nem léteznék akkor...

Ha én nem léteznék akkor semmi sem lenne hisz azáltal hogy éntudatom van megfigyelem és értelmezem a világom és így hozom létre lehet csak az agy szüleménye mert csak így lehet létezni?

Figyelt kérdés
2016. máj. 28. 05:54
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Nyugi, te is csak az én tudatomban létezel, ezért a létezésed nincs befolyással a világra!
2016. máj. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De létezne, mert én attól még létezek és érzékelem a világot. :)
2016. máj. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ez a szubjektív idealizmus. Nem megcáfolható és nem bizonyítható. De mivel nem életszerű, nem érdemes vele foglalkozni (hacsak szórakozásból nem).
2016. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szirty ***** válasza:

"Ha én nem léteznék akkor semmi sem lenne"


Számodra...

2016. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy filozófiai kérdés, hogy mit nevezünk valóságnak. Van egy fizikai világ, ami körbevesz minket, és erről kb. annyit tudunk, amit az érzékszerveink az agyunkba továbbítanak. Ez alapján az agyunk felépít egy saját világot, amiben aztán leéljük az életünket. Humán megközelítésben ebben a világban élünk, és ez valóban megszűnik létezni, ha az illető is "megszűnik".


A fizikai világ, aminek a valódi mibenlétéről nincs sok fogalmunk (csak a tudományos módszer ad némi képet róla), az tovább létezik velünk vagy nélkülünk. Előttünk is volt és utánunk is lesz. Az, hogy ebben a világban van pár anyagi szerveződés, ami elért egy adott bonyolultsági fokot, nem igazán számít.

2016. máj. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dellfil ***** válasza:
68%

"...lehet csak az agy szüleménye mert csak így lehet létezni?"

Oké, de akkor - a fentiek szerint - az agy is csak a te agyad szüleménye! Hogy is van ez?

Tehát a kitaláció önmagát találja ki? Hmmm?


dellfil

2016. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

@dellfil: Igen, ez érdekes kérdés, hogy mi magunk (az agyunk) is csak egy modell vagyunk a saját világunkban? Az agyunk működése, a gondolataink is csak illúzió? Valószínűleg nem, mert hatással vagyunk a környezetünkre, máshogy nem is tudnánk kapcsolatba lépni egymással... Persze akkor megint felvetődik a kérdés, hogy vannak-e mások?

:))

2016. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha Isten lennél, akkor igen.
2016. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
4-es:Szerintem tévedsz,ha egy ember meghal,jelen esetben én(azt feltételezve hogy a halál után nincs semmi)akkor minden megszűnik,hisz ezután én már nem érzékelek semmit tehát nem tudhatom hogy a világ továbbra is létezik.
2016. máj. 29. 00:06
 10/10 A kérdező kommentje:
3-as:köszönöm a választ,szerintem semmivel sem rosszabb témakör mint bármi más.Én gyakran gondolkodok ehhez hasonló dolgokon.
2016. máj. 29. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!