Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A kutatók és tudósok miért...

A kutatók és tudósok miért mindig vizet keresnek más bolygókon, abban reménykedve, hogy életet találnak?

Figyelt kérdés

Nekem ez mindig picit furcsa volt, hogy csak olyan elemeket keresnek, amik az emberi/földi élethez szükségesek. Akkor embereket/földi lényeket keresnek tulajdonképpen? Vagy olyan földönkívülieket, akiknek hasonló a felépítésük az itteni élőlényekhez? Még ha esetleg létezik hozzánk vagy valamelyik másik élőlényekhez hasonló faj, akkor sem biztos, hogy azok a feltételek szükségesek az élethez számukra, mint nekünk.

Vagy csak azért nem keresnek más bizonyítékot, mert nem tudják mit is kéne pontosan keresni? Mármint pl. teszemazt az egyik bolygóról kiderülne, hogy volt rajta élet, amihez szükséges volt szén, akkor utána más bolygón is keresnének szenet, nem? De így, hogy más anyag nem ismert, ami földönkívüli életforma fenntartásához lenne köthető, nem is tudnak konkrétan mit keresni.

Bocsi, ha picit katyvasz lett, futtában fogalmaztam meg olvasgatva itt a kérdéseket, és amúgy sem vagyok az átlagnál jártasabb a témában, csak szöget ütött a fejembe a dolog.



2016. máj. 29. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor embereket/földi lényeket keresnek tulajdonképpen? Vagy olyan földönkívülieket, akiknek hasonló a felépítésük az itteni élőlényekhez?"

"csak azért nem keresnek más bizonyítékot, mert nem tudják mit is kéne pontosan keresni?"


Pontosan. egyelőre csak ezt a fajta életet ismerjük, szóval ezen kívül nem is tudnánk mást keresni.

2016. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt hittem tévesek a feltevéseim, de akkor nem. :) Köszi a választ!

(De ha valaki fűzne még hozzá valamit, akkor jöhet.)

2016. máj. 29. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szén kötelező a hozzánk hasonló élethez... a víz már talán nem annyira, de ugye csak ezt ismerjük.

Másféle életről pedig (pl. egy plazma belsejében) csak halván fogalmaink lehetnek, azt nem igazán tudjuk keresni.

2016. máj. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető és jogos felvetés.


[link]

2016. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A víz a földi élet alapja. Na meg az ember számára is elengedhetetlen, s felteszem, magas prioritás, mivel hogyha van, akkor esetleg lehet kolonizálni (majd, egyszer a távoli jövőben :))
2016. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

A kérdés teljesen jogos.

Valóban az a kategória, ahol életre vadéászunk, SZINTE csak a földi életttel rokon életre fókuszál.

Nem korlátoltságból, hanem mert erről a fajtáról tudjuk csak nagy valószínűséggel, milyen nyomok lennének egyértelműen élet jelenlétére utaló jelek.

Másfajta életről semmit nem tudunk, így nem tudjuk, milyen globális jelei lennének, amit akár messziről (légkör összetétel pl.) ki tudunk szúrni.


Viszont az élet jelenlétének feltételezése ma már nem csak a vízalapú életre vonatkozik.


Az biztos, hogy olyan életet el sem tudunk képzelni, aminek ne lenne valami álladó folyadék közeg jelenléte szükséges feltétele, de vannak feltételezések, hogy a vízalapú mellett más folyékony közeg (pl. metán) is lehet életnek helyet adó környezet. Hogy milyennek ,arról még halványlila szellentésünk sincs, így ennek nyomait nem is próbáljuk keresni. Egyelőre.

2016. máj. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nos egyetértek az előttem szólókkal. Mivel a földi életet ismerjük nehezen tudunk mást elképzelni. Viszont ismerve a földi élet kialakulásának előzményeit ezt keresik. Az élet kialakulásának közege a víz volt. A forró lávából felszabaduló gőz lecsapódott és létrehozta az ősóceánt. A légkörben lévő kis szervetlen molekulák a villámok és az uv hatására reagálva szeressék váltak. Esővel belemosódtak az ősóceánba. Ott tovább és tovább reagáltak egymással. Mivel még ózon pajzs nyomokban sem volt, az uv elpusztított volna minden élet és lebontott volna minden bonyolult szerves anyagot ezért a szárazföldön esély sem volt az élet kialakulásának. De a víz visszaverte az uv sugarakat de még ott is 10 méter fölött semmi sem maradt meg kezdetben. Tehát lényegében a víz nélkül most nem elmélkednénk erről. :) bocs az elírásokért
2016. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

#7-nek igaza van, a víz árnyékoló hatása eszembe sem jutott.

Nem tudom, mondjuk egy metán tenger képes-e ugyanerre.

2016. máj. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!