Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az átlagember mennyire boldog...

Az átlagember mennyire boldog Magyarországon?

Figyelt kérdés
Van, aki szerint a boldogság nem feltétlenül egyenes következménye az egyén körülményeinek (anyagiak, család jellege stb.), hanem valamilyen szinten hozzáállástól is függ. Szerintetek mennyire sikerül az átlag magyarnak boldoggá válni? Ti mennyire érzitak magatokat annak?
2011. júl. 4. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Én boldognak érzem magam, pedig anyagilag az átlagos színvonal alatt élek.

De ez attól is függ, ki hogy éli meg az életét. A túlnyomó többség borzasztóan anyagias, ők nem nagyon tudnak boldogok lenni sajnos.

2011. júl. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk boldogok.

A szüleim nem keresnek túl sokat, anya se! talál munkát.

Apa is minimálbért keres.

Nem vagyunk anyagiasak, csak ebben a kib@đzott anyagias világban azért elég sz@r , ha szeretnék venni valami gyümölcsöt pl málnát vagy valami zöldséget akkor nem tudjuk kifizetni mert túúúl drága.

És akkor így egyen a magyar ember egészségesen. Ne hamburger adót hozassanak be, hanem vigyék lejjebb az egészséges ételek árát, mert az meg túl drága.

Na de mindegy. Komolyan röhej, hogy ilyen baromságokat hoznak be de azért a legtöbb egészséges étel ára meg növekszik felfelé.

Egyébként meg kinek mi számít. Ha ezektől eltekintek akkor többször érzem magam jól pl a barátaimmal, vagy a szabad levegőn. De ha arra gondolok, hogy sz@r helyzetben van az országunk akkor nem leszek tőle túl boldog. És ez még csak a kezdet, mert nekem is meg kell majd élnem valahogy majd. Csak jó kérdés lesz miből.

Nem csodálom, hogy sokan depressziósak, és pesszimisták.

Ettől függetlenül én pozitívan várom a jövőt. Mert, ha negatív vagyok akkor ezzel sem jutok előbbre csak még lejjebb. De hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem félek.

19L

2011. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 homo ludensz ***** válasza:
Nézd ha örömmel tölt el egy rózsa illata,látványa,vagy egy régi kedves ismerősöddel összefutsz és egy jót beszélgettek akkor felszabadult leszel és boldog. Viszont ha azon keseregsz hogy miért nem a tiéd a rózsa vagy mennyivel előbbre tart a régi ismerős,anyagilag vagy szakmai előmenetelben akkor nem leszel soha boldog csak egy örökké panaszkodó valaki.Átlag magyar nincs, csak ember van különböző élethelyzetekben. Azt szoktam mondani : amit birtokolsz az ugyan úgy birtokol téged. Veszel egy jó kocsit örülsz esetleg boldog is vagy de másnap már félsz hogy ellopják,vagy karambolozol és összetörik.Egészséges legyél fizikailag és lelkileg mert azt pénzér nem tudsz venni,meg igazi barátot sem.
2011. júl. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az átlag az elég boldog, most komolyan. Pont én is napi 1szer eszek stb. de ahogy elnézem emberek úgy jól megvannak. Szerintem az igazán rossz az olyan 30-40%. Ettől persze másoknak is vannak gondjai csak nekik valamivel könnyebb átvészelni. Meg ha boldog vagy jól érzed magad úgy amugy is könnyebb.


Szóval kb rosszul vagy nemhogy könnyebb lenne hanem még nehezebb, ha meg jól akkor még könnyebb.


Na és végül ez a hozzáállástól is függ-el elmehetnek a francba. Csak valahogy az a rész marad ki, hogy ez a hozzáállás nem azt takarja hogy te tudatosan minden rossz ellenére, hmm mindenki meghalt körülöttem és egy centem sincs, de neeem baj így is boldog vagyok. Ez max akkor már ha az embernek kialakul egy olyan hozzáállás Magától hogy már mindent simán vesz .


Fiatalabban én ugye hát akkor biztos én vagyok a rossz a hülye, rossz a hozzáállásom. Igaz itthon üvöltöztek a szüleim egész nap, velem is. Suliban nem igazán tudtam barátkozni. Dee csak én voltam a hibás, mert egy 8-20 éves ember ugye már rég olyan tapasztalattal kéne hogy rendelkezzen hogy úgy át látja a dolgokat mint még isten sem, és képes tökéletes következtetést levonni mindenből és a legegyszerűbb módon feldolgozni azt.


Persze ha valaki azt akarja hogy a gyerek nem létező okok miatt érezze magát rosszul, hát lehet neki ezt mondani, meg az ehhez hasonló "bölcs" mondásokat. Majd minden problémáját letudhatja annyival hát rossz hozzáláss.


Na még annyi hogy szóval mintha azt sugallná hogy nincs is igazából rossz csak te vagy a béna. Meghalt apukám egyébként, túlélem nem az, de biztos ez is a hozzáállásom miatt volt.. ez annyira feltud idegesíteni.

2011. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:5"


Nem kellenek nekem luxuskörülmények, se kocsi, se xbox meg franc tudja mi..Csak megtudjak élni. Még a hobbimra sem tudok többet költeni, mert azok is 1600-2500-nál kezdődnek. :-) Vagy amikor próbálnék egészségesen étkezni nem lehet , mert pl egy egészséges ebéd ami finom és laktató is a legtöbb ilyen 1000-1500 ftnál kezdődik. Van olcsóbb is, de amiket kinézek utána mindig tapasztalom, hogy jé ez túl sok lesz.. Úgyhogy kösz. Kell egy normál fizetés ahhoz, hogy az ember boldogulni tudjon ebben az anyagias világban. De, félretudom ezt rakni mikor barátokkal vagyok vagy ha elmegyek sétálni esetleg új helyeket megnézni(na hát ehhez is pénz kell ugye) akkor félretudom tenni ezeket a gondolatokat amiket fentebb írtam. Egy időre..

2011. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor járj utána az étkezésnek, itt a nyár, ilyenkor pont hihetetlenül olcsó minden. 100-200 forintért vágnak hozzád egy kiló zöldséget, az párolva, levesnek, főzeléknek tökéletes és egészséges. Pont a múltkor sikerült 200 forintból annyi kelkáposztafőzeléket csinálnom, hogy három napig azt ettük. És a káposztafélék tele vannak vitaminnal.

Nem kell bedőlni a divatos marhaságnak, hogy csakis a drága dolgok egészségesek.

Hobbi.. azt meg olyat kell találni, amit megengedhetsz magadnak. Én is szívesen búvárkodnék hobbiból a Vörös-tengerben, de mivel nincs rá keret, ezért például kórusban éneklek (ingyen van), biciklizem (egyszeri 10 ezres költség), és máris meg van oldva a probléma :)

2011. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahha, utánajártam egy doboz málna még most 400 ft körül van. Amit én nagyon szeretek . Akkor cukkini is kb ennyibe kerül. Görögdinnyét sem engedhetem meg magam most még.

Nem dőlök mint írtam. Kinézem milyen kaja lenne a jó, és erre szomorúan tapasztalom, h ogy hát ez sem lehet mert túl drágák a hozzávalók. Így akkor keresgélek megint olcsóbbat. És nem kisestélyi meg kiskirályi kajákra kell gondolni...-.-

Igen, a hobbim: rajzolás, festészet. Máshoz nem értek. Nem is értem miért rögtön olyanra kellett gondolni, hogy biztos olyan méregdrága hobbim van, mint a búvároknak:-DD. Istenem!

2011. júl. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát jó. Bár nem tudom, merre élsz, nálunk 200 a málna, mondjuk engem nem érint, mert utálom. Az epret szeretem, annak kilóját meg tudtam szerezni 200ért :)

A rajzolás viszont nem drága, nem? :)

2011. júl. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!