A vakok hogy különböztetik meg az eltérő értékű bankjegyeket?
Az új bankjegyeket kilehet tapintani, azonban a használtak esetében tényleg kopott, így elég nehézkes. Ezért amikor megkapják a pénzt, azonnal csoportosítják azokat érték szerint. Ebben a postás, hozzátartozó segít.
Ezután csak annyival mennek amennyi kell. Átverni nem igazán szokták őket, nagyon szegénységi bizonyítványra utalna. Nagy áruházba nem is tehetik meg. Kisboltban meg úgy is rájön ha egy hozzátartozó ellenőrzi a pénzét.
Igen, a csoportosításról még a pesti láthatatlan kiállításon beszéltek nekünk, a pénzérmékről viszont írnék egy sort, bár nem az volt a kérdés.
Emberünknek bármilyen érmét a tenyerébe helyezve súlyból és méretből (feszített tenyerében mérte a méretet nem fogdosta össze vissza) egyetlen másodperc alatt már mondta hogy milyen érme az. Nem hiszem el ha nem látom/hallom.
A fémpénzt én is megmondom tapintásra, pedig nem vagyok vak.
A papír valóban probléma lehet nekik, de fentebb leírták a módszereket.
A Braille-írás nem tudom, hol kéne, hogy rajta legyen, de van geometrikus kód is:
Sok bankjegynél különbözőek a méreteik, pl. Euró, a Forint nem ilyen.
Egyébként ahogy fent leírták, csoportosítással, ill. különböző hajtogatási móddal, pl. harmonikaszerű, hosszában hajtás, vagy a sarkai közül különböző kombinációkban behajtani némelyiket stb.
Pluszban mostmár androidra és iphonera is van bankjegyfelismerő alkalmazás.
Tehát egyedül is lehet ezek segítségével csoportosítani a papírpénzeket. Mert azért boltban érdekesen nézne ki ha a pénztárnál, hosszú sorral a háta mögött nézegetné a telefonjával a pénzecskéit az illető. Bár egy bankjegy felismertetése kb. 2másodperc. Főleg iphoneval.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!