Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi tartja csukva a hűtő ajtót?

Mi tartja csukva a hűtő ajtót?

Figyelt kérdés

Ma szétszedtem egy régi hűtőt és se mágnest, se rugót nem találtam benne...

Az oké, hogy bent hideg kisebb nyomású levegő van és a külső melegebb levegő benyomja, na de a kikapcsolt hűtő ajtaja is csukva marad.



2016. jún. 26. 17:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Delfil, egyszer próbáld ki. Nyisd ki az ajtót, hagy kis ideig, majd csukd be. Rögtön után nyisd ismét. Aztán figyeld erősen a két nyitáshoz szükséges erőt. Bizony van különbség, nem is kicsi. A mágnes van, de állandó...
2016. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 dellfil ***** válasza:

Nem keversz össze engem egy másik válaszolóval? :)

Mondjuk vele:

citromost nevű felhasználó válasza:


"Az oké, hogy bent hideg kisebb nyomású levegő van és a külső melegebb levegő benyomja."

Dehogy oké, bődületes baromság.


Én így kezdtem a válaszom:

"Pedig mágnes tartja csukva... :)"


Ez alatt azt értettem, hogy ez a leglényegesebb ok. Az már más kérdés, hogy ha eléggé légzáró a tömítés, kialakulhat időlegesen némi nyomáskülönbség a hűtő beltere és a kültér között. És észrevehető lehet, hogy nehezebb kinyitni az ajtaját, ha bent akár egy millibarral is kisebb a nyomás. Már csak azért is mert akkor egy négyzetméteres ajtó esetén tíz kilogramm erővel kell nekifeszülni, hogy kinyíljon. :DDD Tehát egy millibarnál jóval kisebb nyomáskülönbség is észrevehető ajtónyitáskor... :)


"Bizony van különbség, nem is kicsi." Aláírom, így van.


"A mágnes van, de állandó..." Írod. Persze, hogy állandómágnes van a hűtő-ajtó szigetelésben. Mi a gond? Az tartja csukva az ajtót. Nem bazíroznak a konstruktőrök az esetleges és változó nyomáskülönbségre! És ha kint kisebb a nyomás? Akkor szezám tárulj? :DDD


dellfil

2016. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem kevertelek össze, és egyetértünk. Pontosan oda szerettem volna kilyukadni, hogy van mágnes, és van időleges nyomáskülönbség. A kettő együtt működik.
2016. jún. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Van igazság abban, hogy ha becsukod a hűtőajtót, akkor utána kis ideig - max. 1-2 percig) nehezebb kinyitni. Ez igazán a fagyasztóknál, vagy a mélyhűtőknél vehető észre erőteljesebben. Az oka pedig valóban a nyomáskülönbség, de nem a lehűlő levegő miatt.

Azért, mert egy kis szivattyú kiszivattyúzza a levegő egy részét a hűtőtérből csukás után, hogy a kinti, párás levegőből ne a fagyasztó falára csapódjon ki a jég, hanem távozzon a hűtőtérből. Ezzel a levegő páratartalmának egy részét eltávolítják, így hosszabb idő (több nyitási ciklus) alatt alakul ki jégréteg a hűtőfelületen.

2016. jún. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Papi Gonzales ***** válasza:
a múlt heti kajamaradék húzza!
2016. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!