Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet-e és müködne-e egy...

Lehet-e és müködne-e egy olyan motor amibe egy 2rész hidrogént és 1rész oxigén keveréket nyomunk be benzin levegö keverék helyett?

Figyelt kérdés
Tudtam hogy vannak ilyen hidrogén motorok de én ugytudtam hogy az nem tisztán csak hirogén és oxigén hanem csak ezt keverik hozzá a benzinhez.javitsatok ki ha nem igy van de én igy tudom.a válaszokat elöre is köszönöm.

#víz #motor #kémia #oxigén #hidrogén #megulyuló energia
2016. júl. 23. 17:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Működik, semmi gond.

De a hidrogén nagyon könnyen szivárog, nagyon könnyen robban - és ráadásul, amíg átmegy az anyagokon, közben rideg is lesz tőle minden. Ezért szokták úgy használni, hogy inkább közvetlenül a felhasználás előtt keletkezik a hidrogén.

2016. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És jo hatásfokon müködne?meg ha az autoba beszerelnénk egy vizbontot akkor ami a kiömlöcsövekből kilyön viz (mert ugye hidrogén égéséből az lesz.)azt szét bontjuk megint akkor egy tank vízzel szinte örökre müködne? Vagy valami történe egy idö után a vizzel?
2016. júl. 23. 17:58
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Gyakori hiba azt gondolni hogy az ilyesmi működhet.

A víz bontáshoz több energia kell mint amit visszanyersz.

A vízbontás elektromos árammal történik és a hatásfoka kisebb mint 100 százalék.Tehát jobban jársz egy elektromos motorral ahelyett hogy vizet bontasz az elektromos energiával.

2016. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Látom, mindjárt feltalálod az örökmozgót. :-)


A hidrogén elégésekor elvben ugyanannyi energia szabadul fel, mint amennyi a víz szétbontásához kellett. Mivel az energia sohasem 100%-ig nyerhető ki, a gyakorlati megvalósítások mindig kisebb hatásfokkal dolgoznak - de még ha megközelíted is az ideális állapotot, akkor is kevesebb energiád keletkezik, mint amennyit felhasználtál.


Vagyis nemhogy energiát nyernél egy a vízbontással, majd hidrogén elégetésével, ellenkezőleg, energiát kellene befektetned a folyamat fenntartásához. Vagyis mindenképpen ráfizetésés a dolog.

2016. júl. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És ha hagynánk a vízbontot csak helyette mindig feltöltenénk vízzel akkor az nyereséges lenne nem?meg ha tegyük fel használom egy évig ezt a motort ahoz sok mármint elöálithato mennyiségü hidrogént belehetne szerezni meg tegyük fel puff kicseréljük az összes auto motorját ilyenre akkor egy év alatt nem akakitanánk át annyi oxigént a légkörből hogy az bajt csinálna?
2016. júl. 23. 18:51
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Van hidrogénnel működő autó.

Csakhogy a hidrogént elő kell állítani majd tárolni is kell és van még a robbanásveszély probléma köre.

2016. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"csak helyette mindig feltöltenénk vízzel"

Csak szólok, hogy nem a víz hajtja az autót, hanem a hidrogén.

2016. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
5-ös elnézést tényleg elirtam hidrogénnel
2016. júl. 23. 21:33
 9/20 A kérdező kommentje:
És nem hiszem el még az 5öst is elirtam ugyértem hogy 7-es.elnézést kérek a hibákért.
2016. júl. 23. 21:34
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

De erre már az elsőben megkaptad a választ.

Létezik már hidrogénes autó... de a vezető mosolya nem őszinte. Olyan ez a jármű, mint a Hindenburg.

Egy szikra (se kell hozzá), és egy tűzgömb van a helyén.

2016. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!