Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szeretnék egy "kislabort"...

Szeretnék egy "kislabort" itthonra, megoldható?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy készletet, amivel itthon tudnék kémiai kísérleteket végezni. (persze csak ilyen egyszerűbbeket.) Honnan tudnék ilyen szettet beszerezni? Esetleg más megoldás?
2010. ápr. 17. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. Én Németországból kaptam egyszer egy olyan "készletet", amivel CuSO4-ot lehetett kristályosítani. De ez csak egy kis dobozka volt, szóval néhány műanyag eszköz és a por. Nagyobb szettet nem tudom, hol lehet szerezni. Vaterán/teszveszen láttam már külön-külön eszközöket (kémcső, büretta, csipesz stb.) és vegyszerboltba lehet venni különböző tisztaságú anyagokat is, de mindenképpen tudni kell, hogy a kísérletekhez, amiket csinálsz és a szükséges anyagokhoz milyen munkavédelmi szabályokat kell betartani. Pl. szerintem szükséged lesz védőszemüvegre, valami törlőrongyra, amit nem sajnálsz, gumikesztyűre, köpenyre stb.

Nem lehet olcsó egy ilyet összehozni.

2010. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Orvosiműszer boltban lehet kapni eszközözöket(kémcső, főzőpohár, stb.), vegysereket meg ott, ahol. Például CuSO4-ot mezőgazdasági boltban lehet kapni, nem drága. Szét kell nézni, de amúgy tényleg nem olcsó dolgok ;)
2010. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi, várom mások válaszát is :)

Még azt szeretném tudni, hogy most ha én a garázsban elkezdek kísérletezni, az legális-e? Van-e valami előírás, hogy milyen körülmények között tehetem ezt meg?

köszi :)

2010. ápr. 17. 15:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, hogy mit kísérletezel...hogyha például CuSO4-ot kristályosítassz, akkor az miért ne lenne legális, viszont hogyha triaceton-triperoxidot készítgetsz, akkor már kevésbé :)


második

2010. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A labori eszközök és az anyagok megvételéhez kell valami engedély?
2010. ápr. 17. 17:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Mérgeket nyilván nem vehetsz és robbanóanyagokat se.
2010. ápr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A laboreszközökhöz viszont nem kell engedély.
2010. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt örömmel hallom :) köszi

Milyen eszközök, anyagok megvételét ajánlanátok kezdésképpen?

2010. ápr. 17. 19:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden megoldható. A laboreszközökre a Lombik kft.-t ajánlom, a Király utcában van egy boltjuk. Ezen kívül az Azúr vegyszerboltban lehet kapni mindenféle dolgokat.


De mondjuk az sokat segítene, ha leírnád, hogy konkrétan mi érdekel. Esetleg én is tudok adni 1-2-3 dolgot... Illetve tudok segíteni forrást találni.


Drog és robbanóanyagprekuzorok kizárva!


Írj privátba.

2010. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

kezdés képpen: főzőpoharak,mérőhengerek,kémcsövek,kémcsőfogó,üvegtölcsér,borszeszégő,pipetták,lombikok,drótháló hevítéshez,vasháromláb,óraüveg,kristályosító csésze,egyszerűbb mérleg a mostani konyhai digitális mérlegek is elérik a grammos pontosságot,porcelán tégely,büretta,kémcsőállvány,frakcionáló lombik,spirál hűtő,hőmérő,szűrőpapír...

anyagok: réz(II)-szulfát,vas(II)-szulfát,kálcium-oxid,kálcium-hidroxid,vas(III)-klorid,kálium-nitrát,karbamid,glicerin,denaturált szesz,vízüveg, oldat,sósav,nátrium-hidroxid,cink(II)-szulfát,kálcium-karbonát,sebbenzin,ammónia-oldat,ammónium-klorid,univerzál-indikátor oldat,fenolftalein,indikátorpapír,szalicilsav,bórsav,citromsav,kálium-szulfit...

remélem adtam ötletet:)

2010. ápr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!