Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Íme a magyar természettudomány...

Íme a magyar természettudományos oktatás minősége. Mit szóltok?

Figyelt kérdés

Olvassátok el a kérdést és főként a válaszokat!


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..



2016. aug. 3. 22:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A 2-es felhúzza a szemöldököt, de 5-ösnél kezdődnek a cifra dolgok!
2016. aug. 3. 22:05
 2/12 anonim válasza:
100%

Lesz ez még jobb is.


[link]

2016. aug. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 szántóvető ***** válasza:
100%
az amerikaiak sem különbek.csak 5%-uk tudja hogy kire érdemes szavazni: [link]
2016. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés jó volt. A Kérdező az Olbers-paradoxont csomagolta egy látszólag együgyű kérdésbe. Hagyta, hogy kifejlődjenek a dolgok, csak a végén árulta el magát.

A Kérdező megérdemli a hegyi-troll besorolást. Bár szerintem a válaszadók közt is akadt aki poénra vette a dolgot.

2016. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Jót mulattam :) (amúgy siralmas)
2016. aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Made my day, Köszönöm ezt a kérdést :D
2016. aug. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

# 2

"A válasz 14%-ban hasznosnak tűnik."


# 5


"A válasz 2%-ban hasznosnak tűnik."


Szerintem mégsem olyan szörnyű a helyzet...

Tekintettel arra, hogy egy felmérés szerint az amerikaiak

45%-a nem tudja, hogy a Nap is egy csillag.

2016. aug. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ide mindek minőségi oktatás?

Úgyis rabszolgának kell mindenki :XD

2016. aug. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az visoznt tipikus, hogy akik nagy magabiztosan benyögik, hogy "mert a csillagok messze vannak", azt gondolják, hogy teljesen megválaszolják a kérdést, pedig nem. Attól még lehetne nappali világosság. Ez annyira tipikus: valakinek van valami tudás morzsája, és egyből olyan magabiztossá válik, mintha zsebében lenne a bölcsek köve.
2016. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dellfil ***** válasza:
100%

Mit szóljak...? ?D Én is feltettem egy hasonló kérdést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

Volt válaszadó, aki megértette, és jó választ adott, de azért a többség az elmeállapotom épségét vonta kétségbe... :DDD

Manapság - az az érzésem - a "szakbarbár" képzés van preferálva. Szépen elkerítve, nehogy beilleszthető legyen egy világképbe.

Ámbár én úgy vettem észre, hogy mindig nagy volt a "sötétség" természettudományos téren. Az "átlag" polgárok sem most, sem a közelmúltban, sem régen (sem a jövőben! :D) nem tudnak sokat (nem fognak sokat tudni) az őket körülvevő anyagi világ működéséről, mibenlétéről.

Az emberek nagy része kb. annyit tud a tágabb környezetéről, mint egy kétezer éve élt római polgár. :) És mondom mindezt úgy, hogy közben nyomkodom a számítógépem billentyűzetét, tudván nemsokára a világ minden pontján - ahol van internet - megismerhetik eme destruktív véleményemet. :D

Az internet nem segít. Igaz, hogy - elvben(!) - bármilyen információhoz hozzá lehet jutni, de azt azért tudni kellene mit is keresek! Mert az információ elvész az információdömpingben. (Nem beszélve a dezinformációk áradatáról.) És aki eleve tudatlanul, kritikátlanul szörfözik a neten, nem lesz okosabb, tájékozottabb. :)

Azért azt nem mondanám, hogy ez csak magyar jelenség. Többé-kevésbé így van az egész világon.

Azt nem tudom, hogy a magyar oktatáspolitika régóta zuhanórepülésben van-e, de ezt hallom úton-útfélen. Lehet, hogy tényleg... Hallottam ezt-azt a reál tárgyak egyre erősebb megnyirbálásáról. Meg arra, hogy egyre kevésbé "divat" erőltetni az agyat. Vagyis, szinte tilos fejben számolni, memorizálni, stb... Pedig nem árt. Még senki nem halt bele. Gondolom. :D

(Szentgyörgyi Albert szövege, - csak annyi tudás kell, hogy tudjuk mit, és hol keressünk - tápot ad az ilyenfajta hozzáálláshoz. Pedig ő csak a "porosz" szemléletű magolást előtérbe helyező oktatás ellen emelte fel a szavát. Nem kell a ló túlsó oldalára esni!)

Egyenlőre ennyit szóltam. Uff! :DDD


dellfil

2016. aug. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!