Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy aránylag...

Hogy lehet, hogy aránylag magas IQ-val (125-130 között) mégis teljesen életképtelen vagyok?

Figyelt kérdés

Évek óta tart már ez az állapot. Nem vittem semmire, a munkámért annyi pénzt kapok, amiből éppen megélek, próbálok nyelvet tanulni, de csak szenvedek vele, így a külföldi munka is esélytelen.


Próbálok sportolni is, hogy valami fizikai munkával kereshessek legalább 200 ezer fölött. Azt is elkezdem, nem épül az izom, még hetek múlva is szenvedés, gyakran még gyengébbnek érzem magam, mint mikor elkezdtem.


Programozni tanulni is elkezdtem már számos programnyelven (Java, Python, Javascript, C++) az eleje még megy valamennyire, de utána kínai az egész.


Hogy lehet az, hogy ekkora IQ-val, ami ugyan nem kiemelkedő, de a társadalom nagy részénél magasabb, mégsem tudom semmire vinni az életben?



2016. aug. 4. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert az IQ semmit sem jelent, csupán azt tudja felmérni, hogy mennyire tudod az IQ-teszt mintafelismeréses és egyéb típuspéldáit nyomatni. A testedzésnek még annyi köze sincs az IQ-hoz, mint a többi dolognak, ami miatt panaszkodsz.
2016. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Hol mérted le egyáltalán az IQ-dat? Valami netről összekukázott szar teszttel vagy legalább valami olyannal, ami iránymutatónak elfogadható?
2016. aug. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mensa
2016. aug. 4. 16:10
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Nah a Mensa 'IQ-teszt' pont ennyit is er.
2016. aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Előző: a Mensa által kiadott MAWI (Magyar Wechsler Intelligencia Teszt) a hivatalosan elfogadott magyar IQ teszt felnőttekre, általános használatra.


125-130 pontos eredmény tényleg magas, az már felfelé kilógó eredmény. De valóban nem jelent az égadta világon semmit.


Kövesd a Python vonalat, tanulj számítástechnikát! Ezzel az IQ-val, ha egy kis mérnöki szemlélet is van benned, nagyon jól el tudsz helyezkedni. A Python jó kezdő nyelvnek, a Javascript csak eggyel nehezebb, Java és C++ nagyon kemények, azt szerintem hanyagold, amíg nincs több tapasztalatod!


Startupok, adatelemzők, stb. gyakran keresnek Python programozót. Én is Pythonnal keresem a kenyerem egy startupnál, nem sokkal, de kétszáz fölött keresek.

2016. aug. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Még egy tipp: nem tudom, milyen forrásból tanulsz, de ha nem ismered a Codecademy-t (nem code academy, ahogy sokan írják, Codecademy!), akkor ajánlom figyelmedbe. Tizenhét óra alatt meg lehet tanulni belőle a Python alapjait. Gyakorlatilag egy hétvégét rászánsz és kész.
2016. aug. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

A Menza pont az egyik leggyengébb teszt. Elfogult és nagy a hibahatára. Ott van Szász Marci a 192 ponots magyar I.Q bajnok, no még egy vidéki fősuliról is kibukott évközben. Egyébként az öszes I.Q teszt sokat nem ér, csak logikaigyorsaság mérésére alkalmas.


a kitartó tanulással és szorgalommal semmi sem ér fel

2016. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vree ***** válasza:

"Azt is elkezdem, nem épül az izom"

Fogadj fel egy trénert. (Lehetőleg valami szakképzett gyúrós pasit, akiben bízol.) 1500-2000 per alkalom árért már találhatsz. Valószínűleg nem tudod belőni a megfelelő intenzitást/szabályosságot. Különben már látnád magadon a szakadásokat. (Amúgy arra készülj fel, hogy az izomnövelés némiképp testalkat-változással is jár, bár nekem bejön hogy valamivel nagyobb és "dagibb" vagyok - utóbbi benne van, ha sok edzés/szakítás után jön az elhanyagoltság és az izomcsökkenés (sportolóknál is), illetve a mozgásszegény szegényesebb táplálkozásra is nem biztos hogy tudatilag rögtön vissza tudsz állni). De ez rajtad is múlik.


A fáradtságot nem tudod kilőni, én is azért álltam le a nagyonintenzív edzéssel (na nem a bármilyen edzéssel úgy általában :) ), mert úgy agyonvágott lelkileg, hogy csak félgőzzel bírtam utána a napi feladatokat végezni.


"próbálok nyelvet tanulni, de csak szenvedek vele"

"[programnyelve] eleje még megy valamennyire, de utána kínai az egész. "


Ha komolyan ennyire szenvedsz a tanulással, akkor azért nem lehetett az az intelligenciateszt-eredmény ANNYIRA hiteles...


Én a helyedben elvefeljetném ezt az ekkoraazíkúm hülyeséget.

Úgy értem, még ha fel is tesszük egy pillanatra, hogy lenne ennek bármi jelentősége (nincs), akkor is mennyi befolyásoló tényező lehet, ami miatt azóta változott?

az "intelligenciaszint" egy pillanatnyi állapotot tükröz (elvárt szellemi kor osztva aktuális korral) Ha nem fejleszted, hanyagolod, naná, hogy visszaesik a tudásod.


De mondom, szerintem nem volt neked soha semmilyen speciális képességed. Persze nem ismerem a te teljes tanulmányi történetedet, ha meg akarod osztani, milyen tárgy/téma/feladat ment jól, mikor, az eddigi életedben, oszd meg nyugodtan, rajta.


És ha elfelejtetted, hogy neked automatikusan menni kéne mindennek, csak mert magas az 'ikúd', akkor el lehet kezdeni azok a tényezők alapján gondolkodni, amiket a nem-zseniális képességű diákok esetében (ami az egyetlen józan megközelítés :p) tanácsolni szoktak:

- Mennyi, mihez van motivációd? Hogyan tudnád magadat jobban motiválni? Mi az amit akarsz vagy szeretsz csinálni?

- Mik a te egyéni erősségeid és tehetségeid? Lehet valaki egyetlen specializált mentális feladatban is szuperjó és minden máshoz tökhülye, mégis az által az egy által ő az adott témában a szupersztár és hasznos tagja a társadalomnak.

(Gyerekkorunkban ment a Mekk Elek, az Ezermestercímű bábfilm, amiben a címszereplő nyomorult kecske minden témában szakértő akar lenni, és felsül, mire az utsó epizódban nagy sokára bevallja magának, hogy igazából csak egy szakma van, amihez világéletében értett.)

- Hogyan tudnád hatékonyabbá tenni a tanulásodat? Milyen módon tudod átalakítani a gondolkodásodat, hogy rendzserezettebb legyen, jobban épüljön egymásra, segítse a memóriából előhívást? Hogyan alakíthatod át az életmódod és napirended, hogy támaszkodhass rá? (ezt utóbbit mondjuk nem vinném túlzásba, hacsak nem vagy konkrétan túlterhelve, mert csak elkényelmesedsz)

Illetve ha ez nem megy:

(nekem se ment, én az alább következő módszer segítségével élek:)

Hogyan tudsz a magad számára rendszerezett jegyzeteket létrehozni, amikkel ezt kiválthatod?

2016. aug. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 BringaManó ***** válasza:

"elvárt szellemi kor osztva aktuális korral"

butaság, csak gyerekekre igaz, értelemszerűen (ha belegondolsz)


"Ha komolyan ennyire szenvedsz a tanulással, akkor azért nem lehetett az az intelligenciateszt-eredmény ANNYIRA hiteles"

pont a tanulás az más kérdés, simán lehet, hogy "vág az esze", de nem tud megjegyezni ("bemagolni") dolgokat


"ha elfelejtetted, hogy neked automatikusan menni kéne mindennek, csak mert magas az 'ikúd'"

ezt persze tényleg elfelejtheted (az előzőből is következik)

2016. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 BringaManó ***** válasza:

az első "belekötésemhez" kieg.:

[link]

(bár tudjuk mink eztet, nemdebár :-)

2016. aug. 6. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!