Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az betegségnek számít ha...

Az betegségnek számít ha valaki rengeteget eszik mégis képtelen hízni vagy csak nagyon kevés súlyt tud magára szedni?

Figyelt kérdés

180 cm magas vagyok és 53kg és hiába eszek mindenfélét meg max annyi látszik meg belőle, hogy több pattanásom lesz mint szokott.

15/L



2016. jan. 9. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
LEHET betegség is, de ha a több kajától pattanásaid lesznek, akkor garantáltan nem jó ételeket eszel, ugyanis az egészséges ételektöl nem lesz senkinek (több) pattanása.
2016. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát ha sokat eszel az nem azt jelenti hoyg tápláló és értékes kajákat eszel... Azzal csak szétcseszed a vércukrodat és inzulinrezisztens leszel ha összevissza zabálsz vagy sokáig nemeszel, napi 4-5-ször normál menyiségű tápláló kaja, vagyis napi egyszer főétel legalább. Miket szoktál enni? Hízásra ajánlom az avokádót, napi egyet eszel nemfogsz tőle hízni egyáltalán, de ha 2-3-at akkor beindulhat az "egészséges hízás" vagyis nem cukrokkal meg szénhidrátokkal sokolod a szervezeted, hanem egészséges zsírokkal. Ugyaní]y fogsz tudni híni az olajos magvaktól,azok hatásosabbak is.. Napi egy marék mindenkinek javasolt, hízás nélkül, vagy pl tökmag napi 3x1 evőkanál, de ha ezeket az adagokat duplázod/triplázod, akkor hízni lehet.. Minden étkezéshez egyél meg egy evőkanálnyi olajos magvat és étkezések között egy nagyobb marékkal:) Mogyoróvaj! :) Tojást is ajánlom heti 2-3 alkalommal 2 darab. többet is lehet nekem nincs bajom tőle de hosszú távon nem ajánlják a túlzásba vitelét.. Én vegetáriánus vagyok úgyhogy a húsokról nem tudok nyilatkozni, de gondolom abból is érdemes a soványabbakból minden főétkezésre fogyasztani, mivel soksok fehérjével ellátnak Sajtok is hízlalnak én azon élet, és sosem híztam el tőlük de egészséges szálkás testem volt (most elhíztam mint a fene de az hormontablettától+betegségtől van, és le fogom adni a doki szerint ha kezelve lesz)..
2016. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
És hallottam olyasmiről hogy bélférgesség esetén a kis férgek megeszik helyetted a táplálékot és nem tudsz hízni.. Szóval ha 1 hónap múlva sem hízol az olajos magvak meg a sajt tojás hús hatására (a fehér kenyeret nem ajánlom, hízlal de én attól lettem inzulinrezisztens, rám lett szólva hoyg hízzak és azzal próbáltam, nem volt jó ötlet, mondjuk én genetikailag fogékony vagyok eszerint) akkor érdemes kivizsgálni dokinál mi lehet a baj, lehet sima lisztérzékenységtől is ám! :)
2016. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy betegseg, de nem árt megnezetni


En sem hízok nagyon, de nálam minden eü-i gondot kizártak, csak szimplán genetikai oka van

2016. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Reggelire álltalában pirítós + tea

Tízórai gyümölcs/joghurtok attól függ mihez van épp kedvem de van hogy kihagyom mert nincs hozzá kedvem vagy nem vagyok éhes

Ebéd szinte mindíg van hús (hétvégén megszokásból hal)

Vacsora általában levesfélék

Ebéd és vacsora között pedíg mindig eszek valami apróságot ( sütik,

gumicukrok, chips, aszaltbarack, stb.

És mindenből sokat

2016. jan. 9. 22:29
 6/15 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy hormonodat nézesd meg!
2016. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy genetika mert a bátyám is így van csak 3kg val nehezebb mint én de szinte egymagasak vagyunk
2016. jan. 9. 22:31
 8/15 anonim ***** válasza:
7%

Te most csak trollkodni akarsz ugye? :D Tudod hány csaj cserélne veled? :D Te meg itt sirsz hogy nem tudsz hájasodni :D:D Inkább ülj le, majszolj egy kis csokit és örülj magadnak, hogy ilyen kibebaszott szerencsés vagy :D

Ha meg nem trollkodsz, akkor se hájasodi akarj, hanem izmosodni.Addig is mig eldöntöd, egyél egy csokis kekszet is.

2016. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
A pattanások utalhatnak candidára is - legalábbis nálam ez volt. Nem egy egyszerű menet rájönni sem, nekem azt mondták, hogy semmi gyorsch, gombás étel (élesztős, penészes), és próbáljam meg a "jó" bélbacikat szaporítani probiotikummal meg joghurttal.
2016. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Már miért trollkodna? S normális ember túlsúlyosan sem cserélne vele... Én semmiképp. 4 éve küzdök (jó, annyira nagyon nem, de több drasztikus életmódváltás meg minden) a túlsúlyommal és hol van még a vége... De tudom, hogy rajtam múlik s el tudom érni. De ha nem tudnék súlyt felszedni, az iszonyú lenne, akár abban a formában, hogy bitang sokat kéne ennem, hogy ne haljak éhen, akár úgy, hogy az előző gond még nem lenne meg (amúgyis tudok sokat enni :D), de izmosodni szinte lehetetlen lenne s hamar elveszteném a megszerzettet is. Kösz nem, nagyon jó nekem a saját, alapvetően stagnáló szervezetem s az elvi lehetőség a sima szálkásításra és tömegelésre.

Ráadásul ha az ember nem foglalkozik az étrendjével s mindenféle egészségtelen vackokat tol, mert úgyse látszik meg, az bajba kerülhet később. Nekem pont jó, hogy a súlyom miatt olyan irányokba kellett mennem, hogy rátaláltam a nekem való életmódra, amiben sokkal jobban érzem magam és pl. cukorbeteg sosem leszek, az fix (genetikailag sincs rá hajlamom, de akkor is :D jó tudni).


Kérdező: lehet betegség, de sokszor nem az. Vannak ilyen emberek, nem is kevesen.

De az étrended lehetne jobb, sajna manapság elég tipikus szénhidrátra alapozott étkezések, az ebédet kivéve...

2016. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!